Pierwszy Półmaraton Leśny przeszedł do historii. Czy będą kolejne odsłony wydarzenia, czas pokaże.

Pierwszy Półmaraton Leśny przeszedł do historii. Czy będą kolejne odsłony wydarzenia, czas pokaże. (fot. Adam Michalski)

Pod patronatem Głosu! W niedzielę (15.09) w Bolimowskim Parku Krajobrazowym odbył się bieg na dystansie 21,1 km. Uczestnicy I Półmaratonu Leśnego liczą na kolejne odsłony wydarzenia. – Myślimy o organizacji biegów przy okazji kolejnych, okrągłych urodzin Poranków – mówi Marcin Sarna, pomysłodawca zawodów.

Ponad 70 biegaczy wzięło udział w I Półmaratonie Leśnym organizowanym przez Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk. Zawody odbyły się w niedzielne (15.09) przedpołudnie. Wygrał Andrzej Mierzejewski z Pruszkowa, który barwną trasę prowadzącą po Bolimowskim Parku Krajobrazowym pokonał w czasie 1:21:09.

Drugi linię mety minął skierniewiczanin Rafał Pająk (1:22:20), a trzeci także przedstawiciel gospodarzy w peletonie biegaczy Wojciech Frączek (1:26:17). W najlepszej 10 znalazło się jeszcze trzech kolejnych skierniewiczan: Benedykt Woliński (8., 1:35:44), Łukasz Gabrych (9., 1:36:13) i Zbigniew Okraska (10., 1:36:44).

W kategorii kobiet najszybsza była Pamela Broniarek ze Skierniewic (1:42:59), druga Anna Stankiewicz z Czarnego Lasu (1:44:59), a trzecia Anna Borawska z Płocka (1:55:28).

– Bieg odbył się z okazji piątych urodzin Skierniewickich Poranków Biegowych, w ramach Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw – mówi pomysłodawca Marcin Sarna.

Pierwszy Skierniewicki Półmaraton Leśny zorganizowany przez Stowarzyszenie Olimpijczyk doszedł do skutku dzięki zaangażowaniu komitetu organizacyjnego (Marcin Sarna, Jacek Skowronek, Artur Zakrzewski i Ryszard Jankiewicz), wsparciu Urzędu Miasta Skierniewice, MLKS Widok, UKS Nawa, OSiR, Harcerzy Skauci Europy, sponsorów i wolontariuszy.

Bieg przyciągnął miłośników biegania długodystansowego ze Skierniewic, Łodzi, Warszawy, Płocka i wielu innych miast.

Poziom imprezy, atmosfera, pogoda i piękno Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zachwyciły biegaczy. Trasa prowadziła traktami leśnymi do miejscowości Piaski, zaczynając się i kończąc w Skierniewicach przy stadionie MLKS Widok.

W tym roku limit 80 osób został wyczerpany w pierwszych dniach zapisów, dlatego zawodnicy już teraz domagają się kolejnej edycji w powiększonym wymiarze.

Organizatorzy rozważają organizację półmaratonu przy okazji kolejnych, okrągłych urodzić Poranków.

Więcej o wydarzeniu w najbliższym wydaniu (19.09) "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2491 sekundy