z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 września 2019 | 20:25 komentarzy 4
Radna Grażyna Stefańska zapowiedziała, że klub radnych PiS przedstawi projekt uchwały, dopłat dla mieszkańców do cen wody i ścieki.

Radna Grażyna Stefańska zapowiedziała, że klub radnych PiS przedstawi projekt uchwały, dopłat dla mieszkańców do cen wody i ścieki. (Fot. Włodzimierz Szczepański)

Na dzisiejszej (20.09.) sesji Rady Miasta Żyrardowa wybuchła dyskusja wokół podwyżek cen za ciepło i wodę. Padały argumenty o kampanii wyborczej do Parlamentu. We władzach Żyrardowa jest tylko jeden kandydat na posła z… PiS.

Grażyna Stefańska radna PiS była niezadowolona z odpowiedzi prezydenta Lucjana Chrzanowskiego. Chciała, aby ustosunkował się do kwestii podwyżek cen ciepła, a dokładniej, je zablokował. Na krytykę wniosku radnej pozwolił sobie Ryszard Mirgos, przewodniczący Rady Miasta Żyrardowa.

– Nie wiem, czy podejmować polemikę z radną, bo z wniosku radnej wynika, że grono ludzi uwzięło się na ogromne podwyżki, tymczasem jest ona rzędu, 1,8-procenta na wodzie, nawet inflacja w kraju jest wyższa. Co do energetyki nie będziemy tutaj przypominać o rosnących cenach węgla, a także za emisję dwutlenku węgla. Pan prezydent dał wyczerpujące wyjaśnienia. Nie prezydent podnosi ceny tylko urząd regulacji – komentował Ryszard Mirgos.

Wywołał tym samym do głosu radnego Józefa Kapustę z PiS. W imieniu prezydentów radny Kapusta podziękował przewodniczącemu rady za ich obronę. Ujawnił też rozmowy kuluarowe.

– Rozmawiałem z prezydentem o podwyżkach. Chcę podkreślić, że Prawo i Sprawiedliwość jest przeciwne takim podwyżkom, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej. Prawo i Sprawiedliwość prowadzi skuteczną politykę polską i w kwestiach gospodarki, kwestii energii, żeby tego typu fakty miały w tym okresie. Właśnie w takiej sytuacji, jak państwo wiecie, niektórzy przedstawiciele obecni na sali, wiceprezydent Łukasz Choiński, jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach. To było wyraźnie w rozmowach z prezydentem Chrzanowskim. Padły pewne deklaracje, że wszystko uczyni, co jest możliwe w granicach prawa, żeby te fakty, których mieszkańcy Żyrardowa byli świadkami. A teraz w tych dniach września mieszkańcy Żyrardowa muszą parać się z podwyższonymi cenami mediów – mówił (zapis niemal dosłowny z nagrania - przyp. red.) Józef Kapusta.

Radna Grażyna Stefańska zapowiedziała, że klub radnych PiS przedstawi projekt uchwały dopłat mieszkańcom do cen wody i ścieków.

Głos zabrał też Grzegorz Obłękowski.

– Nikt nie jest za podwyżkami, ale co proponujecie, to jest czysty populizm. Zwróćcie uwagę, jaka woda była przed inwestycjami. A wasz populizm polega, że zarzucacie prezydentowi wprowadzenie podwyżek, gdy wasz rząd wprowadził 20-procentową podwyżkę cen energii do przedsiębiorstw. Czy teraz spółki mają obciążyć swoich pracowników – pytał radny Obłękowski.

Więcej wkrótce na łamach „Głosu Żyrardowa i Okolicy”.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kania 1 ponad rok temu

  J..... pis zrobia z polski druga wenezuele rozdaja kase dla tej patologii co tylko bachory umie robic i przelewy dla tego gangusa rydzyka a ludzie do szpitala nie moga sie dostac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Jakie lewackie ! To nie PIS pił wódkę z miodem u Kiszczaka w 1988 tylko rzecznik K.E.P i Związkowiec.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Bismarck -1 ponad rok temuocena: 0% 

  Uwielbiam ten ból d00py lewackich pismaków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Aaaa -2 ponad rok temuocena: 0% 

  Dajcie link do fragmentu nagrania gdzie padają te słowa Kapusty. Bo nie daję wiary.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Prezydent Skierniewic świadkiem w procesie o...

Jeśli nie europejskie centrum ortopedii to co?...

W pierwszym podejściu nie udało się wskazać...

Przy markecie w Skierniewicach powstaje skup...

Zastępca prezydenta Skierniewic nie zamierza...

Dwie kolizje drogowe, jedna osoba w szpitalu

2 w 1 na działkach, czyli malinotruskawka lub...

Już w piątek początek koszykarskiego...

W długi majowy weekend wybierzcie się do...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA