społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2019 | 16:44 komentarzy 8
Piotr Duda szef 'Solidarności' bronił w Żyrardowie księży

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

Gorętsze momenty w trakcie żyrardowskich uroczystości 39-rocznicy powstania NSZZ "Solidarność". Piotr Duda, przewodniczący komisji krajowej związku o Balcerowiczu, Lewandowskim i obronie duchownych.

– Szczęść Boże – Piotr Duda zaczął swoje przemówienie pod obeliskiem „Droga Polski ku wolnym narodom”. Wśród zebranych był także biskup łowicki Franciszek Dziuba. Dzisiaj (22.09.) w Żyrardowie trwały uroczystości z okazji 39-rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".

Przewodniczący Piotr Duda przypomniał drogę związku i realizację jego postulatów przed prawie 40-lat.

– Dzisiaj związek zawodowy "Solidarność" stoi na wysokości zadania i stara się w dialogu prowadzić rozmowy z rządem i przedstawiać kolejne rozwiązania dla Polski, także polskich pracowników. Dwa projekty razem z prezydentem RP Andrzejem Dudą, dotyczący obniżenia wieku emerytalnego oraz dotyczący pluralizmu związkowego. Dzisiaj związki zawodowe mogą zrzeszać się w jeden. Na to musieliśmy czekać 39 lat. Przed nami dokończenie postulatu 14-tego, czyli emerytur stażowych – mówił.

Odpowiedział na pytanie, które zadał Wojciech Cichobłaziński podczas porannych uroczystości - gdzie była "Solidarność" gdy zamykano żyrardowskie zakłady? Piotr Duda kazał mu zadać najpierw Balcerowiczowi, bo on zdaniem Dudy był ojcem likwidacji miejsc pracy. Drugim miał być Janusz Lewandowski.

– Autorytet dla niektórych. Pamiętacie, tak zwane fundusze inwestycyjne. 16 bilionów złotych, rozkradzione. Dzisiaj ten człowiek sam jest europarlamentarzystą i donosi na swój kraj – grzmiał Duda.

Przed obeliskiem prosił.

– O to co mówił ksiądz biskup i ksiądz prałat. Nigdy nie sądziłem w rocznicę "Solidarności", będziemy mówili o solidarności z naszymi duszpasterzami – apelował.

Więcej w czwartek (26.09.) na łamach „Głosu Żyrardowa i Okolicy”.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~J......pis 0 ponad rok temuocena: 0% 

  Duda ma tyle wspolnego z solidarnoscia co kaczynski z demokracja ******** przy korycie nic wiecej ******** dojna zmiane niedlugo skonczycie jak caucescu w rumunii

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wolność kocham i rozumiem -1 ponad rok temuocena: 60% 

  Piotr Duda - człowiek z mamony chciałoby się powiedzieć. Żyje pond stan dzięki temu, że przybrał solidarnościowe piórka. Pewnie ułożyłby się z każdym, żeby tylko jego piesek nadal dostawał wyzerke lepsza niż ma większość z was na niedzielny obiad. Kleru broni, bo to ten sam rodzaj ludzki żyjący za cudze pieniądze. O wszystko co złe oskarża politycznych przeciwników, sobie przypisuje sukcesy. Marnosc nad marnosciami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Lech Wu -2 ponad rok temuocena: 75% 

  A kogo miał bronić, TW Bolka?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Karol Kuligowski, Olsztyn (do niedawna Żyrardów) -3 ponad rok temuocena: 100% 

  Księża rzymskokatoliccy nie są bez winy, ale robiona na nich nagonka -jest bez miary. Żeby było rzetelnie, trzeba publikować o podobnych czynach , jakie popełniają także duchowni innych Kościołów, związków wyznaniowych i sekt. Swego czasu (kilka lat temu na lamach ANGORY) pisano o terapiach dla księży i rabinów czyniących pedofilię, W listopadzie 2007 r. w GAZECIE POLSKIEJ znalazłem artykuł "Ostrożnie ze zmianami" , gdzie pisano o zamykaniu parafii anglikańskich i prawosławnych z powodu wysokich odszkodowań jakie musiały wypłacić z pedofilii swych pasterzy . Poszukajcie jeszcze i bądźcie obiektywni, a nie wybiórczy. W tym roku zbulwersowało wielu zabójstwo dziewczynki przez Jakuba A. W radiu usłyszałem, że był on aktywnym członkiem (społecznikiem , wolontariuszem) swojego Kościoła protestanckiego A jakiego? Nie podano. A gdyby był kapłanem Kościoła Rzymskokatolickiego -byłoby inaczej. Nie dziwmy się obronie księży tego Kościoła przez p. P. Dudę. Więc: piszmy wszystko albo nic!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~czytelnik -4 ponad rok temuocena: 100% 

  Dyktator PRL Wojciech Jaruzelski , który siał postrach w stanie wojenny zamykając w obozach 1 sekretarza KC PZPR Gierka i premiera Jaroszewicza był także w 1968 przewodniczącym komisji stosującej mobbing wobec wszystkich ,którzy nie są wyznania rzymskokatolickiego. Pan Piotr Duda w tym czasie na ochotnika wstąpił do zielonych ludzików z czerwonym czepkiem aby wspierać wojskowy reżim komunistyczny a teraz zamiast bronić interesy robotników woli bronić nomenklaturę w sutannach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość -5 ponad rok temuocena: 100% 

  Dlaczego nie było zaproszonego na spotkanie urodzonego w Żyrardowie , byłego ministra byłego premiera po transformacji , po tzw. wielkim zwycięstwie solidarności w 1989 a obecnie europosła Leszka Milera ! skoro wczoraj klaskał dla tańczącej wnuczki to jest gdzieś w pobliżu Żyrardowa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~"Bolek" -6 ponad rok temuocena: 100% 

  Czemu nie było p. Leszka Millera? Szkoda, bo zx panem Piotrem Dudą w ramach S o L i D arności przekazaliby sobie znak POKO ju .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Krzysztof -7 ponad rok temuocena: 50% 

  Bardzo pozytywne wystąpienie Piotra Dudy .Wojciecha Cichobłazińskiego znam od 1980r.Chciałoby się go zapytać co Ty Wojtku zrobiłeś pozytywnego w stanie wojennym i w tamtych czasach ,czym się zasłużyłeś ojczyźnie aby dyskutować o Solidarności

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Morsowali i "przełamywali lody", żeby zachęcić...

ŁÓDZKIE NA PLUS

Jak pomaga sejmik Mazowsza?

Gospodarze najlepsi w Międzynarodowym Turnieju...

Tragiczny weekend. Pożar domu w Strobowie

Komplet zwycięstw Ósemki w jubileuszowym turnieju

Dwa zwycięstwa młodzików Ósemki pierwszego dnia...

Międzynarodowy Turniej Koszykówki z okazji...

Śmiertelne potrącenie na pasach w Skierniewicach