PIerwsze sukcesy młodych skierniewickich rugbistów.

PIerwsze sukcesy młodych skierniewickich rugbistów. (fot. Robert Adamczyk, Szymon Gruchalski)

Rugby Club Skierniewice powstał kilkanaście miesięcy temu. Jest jednym z dwóch najmłodszych stowarzyszeń sportowych w mieście, a już może pochwalić się sukcesami.

 

W październiku 2018 roku zrzeszonych w klubie zawodników było...4. W pierwszym kwartale klub otrzymał pierwszą dotację z urzędu miasta, a w kwietniu pierwsza drużyna rozegrała pierwszy mecz. W wakacje kilkudziesięciu młodych rugbistów wzięło udział w obozie sportowym. W miniony weekend skierniewiczanie z Rugby Club zdobyli pierwsze medale.

Drużyny wystartowały, w niedzielę (22.09), w zawodach Polish Talent Cup w rugby w Jarocinie. – Był to pierwszy tak daleki wyjazd grupy 30 dzieci – chłopców i dziewczynek – z naszego miasta – mówi Marcin Stencel, trener. – Jesteśmy w dalszym ciągu najmłodszym klubem rugby w Polsce. Mimo to liczymy, że z turnieju na turniej będziemy osiągać coraz lepsze rezultaty, a udział w sierpniowym obozie przyniesie polepszenie wyników – dodaje.

Skierniewiczanie zdobyli brązowe medale w kategorii żak oraz mini żak.

Młodzicy, którzy na ten sezon zostali wypożyczeni do AZS AWF Warszawa, stanęli na drugim miejscu podium. – Na turnieju nie zabrakło również naszych mikrusków, którzy zaznaczyli swoją obecność w grach z zawodnikami innych ekip – opowiada Marcin Stencel.

Kapitanami zespołów w poszczególnych kategoriach wiekowych na rundę jesienną są: Konrad Masica (młodzik), Piotr Łuczak (żak), Gabrysia Trębska (mini-żak), Olek Kłosiński (mikrus). W Jarocinie poza gospodarzami, skierniewiczanie rywalizowali z drużynami z Bolesławca, Lubina, Poznania, Warszawy oraz Kalisza.

Marcin Stencel poprowadził żaków w pojedynkach z bardzo mocnymi fizycznie rywalami, a skierniewiczanie zdobyli brązowe medale. Emilia Stencel poprowadziła zespół mini-żaków, a młodsi koledzy i koleżanki poszli w ślady starszego zespołu, meldując się na najniższym stopniu podium i zdobywając bardzo dużą liczbę przyłożeń. Druga drużyna w tej kategorii dopiero w dogrywce uległa 6:7 walcząc o 5. pozycję.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy dzieci, które mimo bardzo wczesnej godziny wyjazdu, pokazały na boisku wiele udanych akcji i godnie reprezentowały miasto Skierniewice, które wspiera nasze działania – ocenia Emilia Stencel.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2511 sekundy