społeczeństwo

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 września 2019 | 12:25 komentarzy 6

(Fot. Sławomir Burzyński)

Mieszkańcy nie tylko ulicy Instytutowej i Warzywniczej uskarżają się na uciążliwy smród, dobiegający od odstojnika ścieków w pobliskim szpitalu. Po interwencji inspektora sanitarnego sytuacja miała ulec poprawie, ale skierniewiczanie twierdzą, że tak się nie stało.

Ukryte wśród zieleni osiedle domów jednorodzinnych pomiędzy ulicą Sobieskiego i Rataja. Tam nie zostawia się otwartych okien, nie tylko w dzień, ale także w nocy – mimo upalnego lata.

– Cuchnie od kilku ładnych lat. Dotyczy to całego rejonu miasta, nie tylko ulicy Instytutowej i Warzywniczej. Na Mszczonowskiej śmierdzi, na Partyzantów, Rybickiego, w blokach przy Sobieskiego też mają problem. Początkowo myśleliśmy, że to z Horteksu albo Fungisu. Składaliśmy pisma do sanepidu i do ochrony środowiska. Dzwoniliśmy też do Wod-Kanu, ale przyjechali i stwierdzili, że te zapachy nie są z naszej kanalizacji – Danuta Leoszkiewicz z ulicy Instytutowej bezradnie rozkłada ręce, bo gdy zlokalizowano źródło uciążliwego zapachu, niewiele to zmieniło. – Na terenie szpitala od strony ulicy Rataja jest odstojnik ścieków, które są neutralizowane związkami chloru. I właśnie wtedy cuchnie – wyjaśnia.

Zofia Zarębska wyprowadza psa na spacer. I jak mówi, szlag ją trafia.

– Rano śmierdzi, o osiemnastej śmierdzi, i jak idę z psem o dwudziestej, też. Jak Boga kocham, do Warszawy napiszę – zapowiada, bo dotychczas pisała tylko do miejscowych instytucji.

W listopadzie ubiegłego roku zawiadomiła skierniewicką delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, że ze szpitala rozchodzi się nieprzyjemna woń, szczególnie w godzinach wieczornych. Cyklicznie, co kilka dni. Wskazała na źródło – szpitalny odstojnik nieczystości przed wlewem do kanalizacji miejskiej.

Inspektor sanitarny zbadał prawidłowość odkażania odstojnika ścieków z oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Kontrola wykazała, że wewnętrzna procedura szpitala postępowania ze ściekami jest prawidłowa, stwierdzono jednak, że „poprawy wymaga sposób nadzoru nad skutecznością prowadzonej dezynfekcji”.

Na Instytutowej oraz ulicach przyległych przyjęto tę informację z ulgą, licząc na zniknięcie zapachowej uciążliwości. Ostatnie lato przyniosło rozczarowanie.

– Kiedyś kalafiorami było czuć z Horteksu, a teraz moczem. Ostatnio dziś w nocy, pomiędzy północą a pierwszą – precyzuje Jan Leoszkiewicz.

Od czasu kontroli w szpitalu zmieniła się dyrekcja. Jacek Kaniewski o uciążliwym problemie zapachowym pierwsze słyszy.

– Nikt mi niczego nie zgłaszał, ale przyjąłem temat do wiadomości i sprawdzę – zapowiada dyrektor Kaniewski.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 33

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 6
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 9
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Galaz 3 8 miesięcy temuocena: 0% 

  A co na to dyrektor kaniewski kolejny dyzma na stanowisku ten szpital to szambo dlatego smierdzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sanepid Skierniewice 2 8 miesięcy temuocena: 78% 

  Oficjalnie zaprzeczamy, iż źródłem odoru jest skierniewicki szpital. Według naszych ustaleń smród wydobywa się z pobliskiego biura poselskiego PO, znajdującego się przy ul. Rybickiego 8. Dochodzi do rozkładu w/w ugrupowania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Skierniewice 1 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Haha jeszcze tylko konstytucyjna lanserka nie wejdzie do sejmu i będą mogli gasić światło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jack 0 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Szambo to jest w pis i kosciele ty cymbale

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zimer -1 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Smierdzi i bedzie smierdziec bo szpital stoi na wysypisku smieci...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ryjek -2 8 miesięcy temu

  Jak to na wysypisku?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2818 sekundy