kultura

Imprezy i koncerty

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2019 | 21:13 komentarzy 6
W Żyrardowie śpiewa o nienawiści

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

Jan Pietrzak został uhonorowany statuetką Ronina na trwającym właśnie w Żyrardowie - Festiwalu Miasto Gwiazd. Artysta nie mówiło najbliższych wyborach, nie zabrakło jednak politycznych uwag.

O Janie Pietrzaku, bardzie, autorze piosenek, satyryku, głośno ostatnio ze względu na obraźliwe określenie, jakiego użył wobec kandydatki na posłankę z Koalicji Obywatelskiej. Klaudię Jachirę, bo o niej mowa, nazwał w TVP Info „wynajętą zdzirą ze szlamem w głowie”. Tymczasem dzisiaj (27.09.) w Żyrardowie śpiewał bluesa o nienawiści.

Artysta był gościem Festiwalu Miasta Gwiazd i został uhonorowany statuetką Ronina za niewzruszoną działalność artystyczną. Przy tek okazji Jan Pietrzak dał krótki recital. Nawiązując do zbliżających się wyborów, mówił, że te dadzą odpowiedź o Polsce:  „czy dalej jest niepodległą, czy komuś będzie podlegać”.

Natomiast piosenkę ekologiczną zadedykował obecnemu prezydentowi Warszawy. Władze stolicy zmagają się z awarią kolektora ściekowego. Pietrzak podkreślił, że ekologią zajmują się głównie partie lewicowe. Stwierdził również gorzko, że warszawski ratusz nie były zainteresowane jego pomysłem budowy Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej. W jego ocenie przez ostatnie lata władze stolicy były zajęte innymi problemami „głównie rozkradaniem kamienic i działek”.

Odniósł się do dyskusji wokół zrywu powstańczego stolicy, mówił, że sens Powstaniu Warszawskiemu nadali sami powstańcy, chwytając za broń, "nie pytając przodków Michnika o zdanie" .


Koncert przeplatany był retrospekcją satyryczną i podobał się publiczności. Podczas ostatniego utworu „Żeby Polska, była Polską” widzowie powstali, a część osób śpiewała razem z Janem Pietrzakiem.


O festiwalu napiszemy w czwartek (3.10.) na łamach naszego tygodnika „Głos Żyrardowa i Okolicy”.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Chociaż artysta pilnował się, aby nie mówić o najbliższych wyborach, nie zabrakło politycznych uwag. Więcej na eglos.pl

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 5
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Zyrarduk 0 ponad rok temuocena: 67% 

  Ten portal już spadł na psy, widać któraś z opcji politycznej musiała coś namieszać, ten portal nie jest już bezstronny, jest czysto LEWICOWY.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Karol Kuligowski -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Jaki emocjonalny tytuł! Bo zaraz słuchacze naładowani propagandą Pana Janka wyruszą bić platformiarzy. Panie Włodzimierzu, bez przesady!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Anna wolinska -2 ponad rok temuocena: 20% 

  Pietrzak to kawal k......zwykly cham za komuny byl gwiazda a dzisiaj sfrustrowanym starym ch.......ktoremu urwalo sie koryto

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Żyrardowianin -3 ponad rok temuocena: 75% 

  Kiedyś czytałem Głos, ale odkąd "gazeta" zapomniała czym powinno być lokalne medium i zajmuje się tzw. wielką i polityką i propagandą lewacką to odpuściłem... Niekiedy czytam tylko darmowe artykuły w necie i utwierdzam się w przekonaniu że redaktor Szczepański ma jakieś kompleksy, niezrealizowane ambicje (może nie chcieli go w gazecie wyborczej albo w NIE Urbana) i próbuje zrobić z lokalnego tygodnika typowy szmatławiec, z "szokującymi" tytułami rodem z Faktu lub Pudelka...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wsz -4 ponad rok temuocena: 38% 

  Dziękuję za poświęcenie mi tyle uwagi. Darmowe artykuły to tylko część materiałów zamieszczonych w "Głosie" z oczywistych powodów. Wystarczy sięgnąć po wydanie papierowe, aby nie musiał Pan się bać mojej ambicji. Jesteśmy też dostępni w formie elektronicznej. wsz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Morsowali i "przełamywali lody", żeby zachęcić...

ŁÓDZKIE NA PLUS

Jak pomaga sejmik Mazowsza?

Gospodarze najlepsi w Międzynarodowym Turnieju...

Tragiczny weekend. Pożar domu w Strobowie

Komplet zwycięstw Ósemki w jubileuszowym turnieju

Dwa zwycięstwa młodzików Ósemki pierwszego dnia...

Międzynarodowy Turniej Koszykówki z okazji...

Śmiertelne potrącenie na pasach w Skierniewicach