kultura

Imprezy i koncerty

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 września 2019 | 21:13 komentarzy 6
W Żyrardowie śpiewa o nienawiści

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

Jan Pietrzak został uhonorowany statuetką Ronina na trwającym właśnie w Żyrardowie - Festiwalu Miasto Gwiazd. Artysta nie mówiło najbliższych wyborach, nie zabrakło jednak politycznych uwag.

O Janie Pietrzaku, bardzie, autorze piosenek, satyryku, głośno ostatnio ze względu na obraźliwe określenie, jakiego użył wobec kandydatki na posłankę z Koalicji Obywatelskiej. Klaudię Jachirę, bo o niej mowa, nazwał w TVP Info „wynajętą zdzirą ze szlamem w głowie”. Tymczasem dzisiaj (27.09.) w Żyrardowie śpiewał bluesa o nienawiści.

Artysta był gościem Festiwalu Miasta Gwiazd i został uhonorowany statuetką Ronina za niewzruszoną działalność artystyczną. Przy tek okazji Jan Pietrzak dał krótki recital. Nawiązując do zbliżających się wyborów, mówił, że te dadzą odpowiedź o Polsce:  „czy dalej jest niepodległą, czy komuś będzie podlegać”.

Natomiast piosenkę ekologiczną zadedykował obecnemu prezydentowi Warszawy. Władze stolicy zmagają się z awarią kolektora ściekowego. Pietrzak podkreślił, że ekologią zajmują się głównie partie lewicowe. Stwierdził również gorzko, że warszawski ratusz nie były zainteresowane jego pomysłem budowy Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej. W jego ocenie przez ostatnie lata władze stolicy były zajęte innymi problemami „głównie rozkradaniem kamienic i działek”.

Odniósł się do dyskusji wokół zrywu powstańczego stolicy, mówił, że sens Powstaniu Warszawskiemu nadali sami powstańcy, chwytając za broń, "nie pytając przodków Michnika o zdanie" .


Koncert przeplatany był retrospekcją satyryczną i podobał się publiczności. Podczas ostatniego utworu „Żeby Polska, była Polską” widzowie powstali, a część osób śpiewała razem z Janem Pietrzakiem.


O festiwalu napiszemy w czwartek (3.10.) na łamach naszego tygodnika „Głos Żyrardowa i Okolicy”.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Chociaż artysta pilnował się, aby nie mówić o najbliższych wyborach, nie zabrakło politycznych uwag. Więcej na eglos.pl

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 5
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Zyrarduk 0 ponad rok temuocena: 67% 

  Ten portal już spadł na psy, widać któraś z opcji politycznej musiała coś namieszać, ten portal nie jest już bezstronny, jest czysto LEWICOWY.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Karol Kuligowski -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Jaki emocjonalny tytuł! Bo zaraz słuchacze naładowani propagandą Pana Janka wyruszą bić platformiarzy. Panie Włodzimierzu, bez przesady!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Anna wolinska -2 ponad rok temuocena: 20% 

  Pietrzak to kawal k......zwykly cham za komuny byl gwiazda a dzisiaj sfrustrowanym starym ch.......ktoremu urwalo sie koryto

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Żyrardowianin -3 ponad rok temuocena: 75% 

  Kiedyś czytałem Głos, ale odkąd "gazeta" zapomniała czym powinno być lokalne medium i zajmuje się tzw. wielką i polityką i propagandą lewacką to odpuściłem... Niekiedy czytam tylko darmowe artykuły w necie i utwierdzam się w przekonaniu że redaktor Szczepański ma jakieś kompleksy, niezrealizowane ambicje (może nie chcieli go w gazecie wyborczej albo w NIE Urbana) i próbuje zrobić z lokalnego tygodnika typowy szmatławiec, z "szokującymi" tytułami rodem z Faktu lub Pudelka...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wsz -4 ponad rok temuocena: 38% 

  Dziękuję za poświęcenie mi tyle uwagi. Darmowe artykuły to tylko część materiałów zamieszczonych w "Głosie" z oczywistych powodów. Wystarczy sięgnąć po wydanie papierowe, aby nie musiał Pan się bać mojej ambicji. Jesteśmy też dostępni w formie elektronicznej. wsz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Karkówka w sosie własnym

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

Żaczki Ósemki z ligowym brązem

Makaron z kurczakiem

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Wernisaż fotografii "Impresja ruchu"

Maciek Maślano jedzie na Mistrzostwa Świata w...

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Patryk Hurynowicz ponownie będzie trenował z...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA