(fot. Joanna Młynarczyk)

Po wakacyjnej przerwie do pałacu prymasowskiego w Skierniewicach powróciła muzyka. Przed publicznością wystąpił (27.09) duet: wiolonczelistka Marta Semkiw oraz Marco Vitale, który zgrał na klawesynie. Koncert uznanych artystów poprzedził występ młodej skierniewiczanki, Barbary Jakubisiak.

Był to już trzeci tegoroczny koncert, organizowany w ramach cyklu Pałacowe spotkania z muzyką. Wybrzmiała muzyka barokowa, którą artyści przybliżyli wykonując na historycznych instrumentach – klawesynie i wiolonczeli barokowej.

– Muzyka baroku przez wielu z nas jest jeszcze nie do końca odkryta, dlatego koncert ten to wyjątkowa okazja do jej posłuchania – mówiła Bogusława Dylewska, prowadząca koncert. – Artyści, którzy ją przybliżą koncertują na całym świecie – dodała.

W ich programie znalazły się utwory kompozytorów niderlandzkich, angielskich i włoskich.

Tradycją Pałacowych spotkań z muzyką są towarzyszące uznanym artystom występy uczniów skierniewickich szkół muzycznych.

– Możliwość zagrania u boku wielkich artystów to ogromne wyróżnienie i nobilitacja dla naszych dzieciaków – podkreśliła prowadząca.

Taką okazję miała młoda wiolonczelistka Barbara Jakubisiak, uczennica szkoły muzycznej w klasie Magdaleny Franaszek-Niewiadomskiej.

W tym roku organizatorzy pałacowych spotkań planują jeszcze dwa koncerty – w ostatni piątek listopada, kiedy to wystąpią młodzi pianiści z całej Polski, a także z zagranicy – zagrają repertuar Fryderyka Chopina, a także 20 grudnia – koncert świąteczny.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2622 sekundy