(fot. Joanna Młynarczyk)

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Janiny Twarowskiej w Skierniewicach pęka w szwach. W tym roku, a jest to już trzynasty rok jego działalności, na liście studentów widnieje 330 osób. Nowy rok akademicki seniorzy zainaugurowali na uroczystości w kinie Polonez (2.10).

Seniorzy ze Skierniewic chcą się uczyć, rozwijać zainteresowania, spotykać się podczas różnych form aktywności i wycieczek. Możliwości takie stwarza im jedyna uczelnia dla seniorów w mieście, która jest jedną z 620 uczelni tego typu w Polsce.

W rozpoczętym właśnie roku akademickim na liście jest 330 słuchaczy, z czego 61 uczęszcza na zajęcia od początku istnienia UTW. Wśród nich, dwójka studentów skończyła już 90 lat. Są to Urszula Babicz-Błażejewska i Apolinary Szafrański.

Liczne zajęcia na UTW stwarzają szansę poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin życia. Wspomagają one rozwój osobisty, służą aktywizacji kulturalnej i społecznej oraz integracji najstarszych mieszkańców. Są to cotygodniowe wykłady z różnych dziedzin sztuki i nauki, m. in. historii, literatury, socjologii, psychologii, medycyny, religioznawstwa, prawa, ekonomii, geografii. Dodatkowo prowadzone są zajęcia fakultatywne w 15 różnych formach. Studenci mają do wyboru: jogę, języki obce – angielski, niemiecki, francuski (nowość od tego roku), pilastes, gimnastykę, zumbę, zajęcia komputerowe oraz liczne warsztaty – plastyczne, florystyczne, fotograficzne, teatralne, ceramiczne. W ciągu roku jeżdżą na wycieczki krajoznawcze i do teatru.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~oświata skierniewice 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Do skierniewickich nauczycieli dochodzą niepokojące informacje, że w grudniu mogą nie dostać pieniędzy na wypłaty!!!! Czy eglos mógłby sprawdzić tę informację??????? Jażdżyk, czy to prawda???? Jeżeli tak, to zgłaszam sprawę do NIKu, CBA, Prokuratury i sam BÓG wie, gdzie jeszcze!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.29 sekundy