społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2019 | 17:56
Najmłodszym wolontariuszem biorącym udział w akcji był 6-letni Julek.

Najmłodszym wolontariuszem biorącym udział w akcji był 6-letni Julek. (fot. Joanna Młynarczyk)

Zamiast spędzić dzień wolny z dziećmi, rodziną, zrelaksować się po całym tygodniu pracy, postanowili pomóc przyrodzie, posprzątać rzekę Rawkę i tereny wokół. W sobotniej (5.10) akcji udział wzięło około 50 wolontariuszy, w tym kilkunastu kajakarzy.

Kajakarze, miłośnicy słonecznych kąpieli zakończyli sezon. Nikt nad Rawką już nie wypoczywa, turyści pozostawili jednak po sobie pamiątki.

– Butelki plastikowe, szklane, torby foliowe, pojemniki po jedzeniu czy robakach wyrzucone przez wędkarzy, cała masa odpadów komunalnych zalega w wodzie i na brzegach – mówi Jerzy Sadzewicz, koordynator akcji z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Przybyli wolontariusze posprzątali rzekę w jej korycie na odcinku od Kamiona do Ziemiar, natomiast brzegi od Samic do mostu Kopersztajna w Budach Grabskich.

– Śmieci było jak zawsze dużo, w sumie zebraliśmy ponad 50 worków 160-litrowych odpadów, kajakarze dodatkowo przyciągnęli tratwę ze styropianu, którą ktoś po dobrej zabawie po prostu porzucił.

Organizatorem jesiennego sprzątania rzeki Rawki był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, a także  PTTK „Szaniec” oraz Ośrodek Turystyki Kajakowej „Sosenka”.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2583 sekundy