z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2019 | 19:18

(fot. Joanna Młynarczyk)

Kolejne złote pary małżeńskie, które przeżyły ze sobą pół wieku, odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość, złożona z dwóch tur, odbyła się w niedzielę (6.10) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Skierniewicach, a dostojnym jubilatom gratulował i wręczał odznaczenia prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk.

– Ślub każdy jest piękny, młodzi ludzie stają ze swoimi marzeniami, mają przed sobą całe życie… A tu przychodzą małżonkowie z kilkudziesięcioletnim stażem, którzy dalej potrafią się do siebie uśmiechać, są dla siebie czuli i mimo upływu lat wciąż zafascynowani sobą. To piękne i wzruszające – mówi Ewa Ludwicka, kierownik skierniewickiego USC. – Nakazujemy młodym ludziom, którzy towarzyszą jubilatom, że mają brać przykład ze swoich rodziców i dziadków – dodaje urzędnik.

Uroczystość w USC odbyła się w dwóch turach. Podczas pierwszej (o godz. 11) medale odebrali: Elżbieta i Marian Malinowscy, Barbara i Jerzy Jacak, Urszula i Stanisław Rutowicz, Jadwiga i Włodzimierz Janusz, Kazimiera i Józef Wielgosz oraz Danuta i Marek Piekarscy. Podczas drugiej tury (o godz. 13) odznaczenia odebrali: Wanda i Władysław Bachura, Elżbieta i Konrad Ciołkiewicz, Danuta i Jakub Kawka, Stefania i Stanisław Majka, Halina i Eugeniusz Malka oraz Halina i Tadeusz Nugaszewscy.

Poza medalami, pary odebrały pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci koszy ze słodkościami. Podczas uroczystości kosztowali jubileuszowego tortu, wznosili toast lampką szampana. Był też poczęstunek dla wszystkich bliskich, towarzyszących jubilatom w ważnym dla nich dniu.

Zapytaliśmy złotych małżonków jak zapamiętali dzień, w którym się poznali, jakie wydarzenia z życia wspominają po 50 latach i jakie emocje towarzyszą im w dniu jubileuszu. Wspomnienia opublikujemy w najnowszym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (10.10).

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2539 sekundy