z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2019 | 11:13

(Fot. Sławomir Burzyński)

Pasieka na dachu skierniewickiego Centrum Kultury i Sztuki na razie zostaje, a budynek czeka na remont.

Przebudowa siedziby CKiS przy ulicy Reymonta może rozpocząć się już na początku przyszłego roku. Oprócz remontu całego obiektu powstanie też nowa sala konferencyjna na 400 miejsc, dobudowana od frontu.

Tymczasem na dachu budynku wciąż stoją cztery ule, ustawione tu trzy lata temu. Pasieka przynosi rocznie kilkadziesiąt kilogramów miodu, który trafia do wydziału promocji urzędu miasta i w małych słoiczkach rozdawany jest zagranicznym delegacjom i innych gościom odwiedzających skierniewicki ratusz.

Na czas remontu budynku CKiS pasieka prawdopodobnie musi z dachu zniknąć.

– Jeszcze nie zapadła decyzja, czy stanie się tak przed zimą. Dla mnie zdjęcie tych uli to kwestia dwóch dni – mówi pszczelarz Marcin Furmaga, właściciel nietypowej pasieki w centrum Skierniewic. – Może jednak tu przezimują, bo chyba nikt nie będzie w zimie zrywał dachu – zastanawia się pszczelarz.

We wrześniu miejscy radni zadecydowali o dołożeniu do remontu budynku CKiS 1,9 miliona złotych (całość będzie kosztowała ponad 12 milionów). Do połowy grudnia ma powstać projekt z prawomocnym pozwoleniem na budowę, zaś sama inwestycja zakończy się w listopadzie przyszłego roku. Jest szansa, że potem na dach trafi jeszcze więcej uli, niż jest obecnie.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2701 sekundy