Uczniowie SP nr 9 mieli do pokonania specjalnie przygotowany tor przeszkód.

Uczniowie SP nr 9 mieli do pokonania specjalnie przygotowany tor przeszkód. (fot. Adam Michalski)

Uczniowie SP nr 7 i SP nr 9 mięli okazję powalczyć o trening z Marcinem Gortatem. We wtorek (8.10) w dwóch skierniewickich szkołach podstawowych odbył się Szkolny Skills Challenge 2019.

To już siódma edycja Szkolnego Skills Challenge – turnieju sprawnościowego dedykowanego dzieciom ze szkół podstawowych organizowanego przez Fundację Marcina Gortata wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki na terenie całego kraju.

Celem projektu jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej, wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego, oraz nauczenie młodych ludzi zdrowej sportowej rywalizacji. – Podczas swoich wizyt fundacja chce pokazać dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych – mówi Adrian El-Ward nauczyciel wychowania fizycznego z SP nr 9.

Podczas wizyty przedstawicieli fundacji, uczniowie czterdziestu szkół podstawowych zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy. Poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłanianych jest dwoje zwycięzców, jeden chłopiec i jedna dziewczynka.

Na zakończenie projektu najlepszych 5 dziewczynek i 5 chłopców (na podstawie czasów uzyskanych podczas szkolnych eliminacji) stanie do rywalizacji w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”, który odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzców, jest trening z Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.

Poprzednie odsłony projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem pośród szkół na terenie całego kraju, w przeszłości fundacja odwiedziła już SP nr 7.

Najlepsze czasy w Szkolnym Skills Challenge przeprowadzonym przez Fundację Marcina Gortata w SP 9 Skierniewice uzyskali Lena Nalbach i Piotr Łuczak. Opiekunami projektu że strony szkoły byli nauczyciele wychowania fizycznego: Roksana Bała i Adrian El-Ward.

W SP nr 7 najlepsi byli Miłosz Chrobot i Karina Starbała. Nauczycielem wychowania fizycznego jest Mateusz Wiercioch.

Dziś zdjęcia ze Szkolnego Skills Challenge w SP nr 9.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.445 sekundy