z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2019 | 13:30

(Fot. Sławomir Burzyński)

Połowa właścicieli domów i mieszkań w Skierniewicach nadal czeka na zaświadczenia z ratusza o przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności.

Około 8 tysięcy mieszkańców Skierniewic to właściciele domów jednorodzinnych oraz mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Od 1 stycznia prawo użytkowania wieczystego gruntów pod tymi budynkami przekształciło się w prawo własności. Stosowne zawiadomienia z urzędu miasta rozsyłane są od kilku miesięcy, ale nadal około połowa zainteresowanych ich nie dostała. Ludzie się niecierpliwią, bo jest tam informacja o wysokości opłaty związanej z  przekształceniem.

– Ośmiu tysięcy zaświadczeń nie wyślemy od razu, robią to na bieżąco dwie osoby. Obecnie jesteśmy na półmetku i będziemy się starali zmieścić w terminie, czyli do końca roku – informuje Barbara Tracz, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami.

Jak dodaje, poza wystawianiem zaświadczeń przekształceniowych urzędnicy obsługują też osoby, które występują do urzędu o związane z tym bonifikaty, roboty dołożyła też czerwcowa zmiana stawki za użytkowanie wieczyste gruntu pod garażami, z 3 do 1 procenta rocznie.

Kto nie chce czekać na korespondencję z ratusza, może złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o przekształceniu, ale kosztuje to 50 złotych.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 8

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1975 sekundy