z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2019 | 09:38 komentarzy 1

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

Trzy lata temu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział milion aut elektrycznych na polskich drogach w 2025 r. W Jaktorowie nie obiecują, działają.

Jako jeden z pierwszych w kraju jaktorowski urząd gminy podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie prac związanych z przygotowaniem lokalnej strategii rozwoju elektromobilności. Co to oznacza dla użytkowników?

Władze gminy liczą, że swym pomysłem podwyższenia atrakcyjności gminy. Będą też w regionie pionierami innowacyjności. Strategia ma być gotowa września 2020 r. Koszt to 45 tys. zł, który pokryty zostanie ze środków funduszu.

Gmina chce, aby m.in. przy budynkach użyteczności publicznej powstały stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Zamierza promować elektromobilność (w praktyczny sposób) przez wydzielenie miejsc postojowych dla pojazdów elektrycznych na już istniejących parkingach. Planuje również zakup pojazdów elektrycznych na potrzeby samorządu oraz dla innych jednostek organizacyjnych.

Samorząd zakłada, że jednym ze spodziewanych efektów będzie ograniczenie emisji CO2 w sektorze transportu o ok. 15 proc. Z pewnością będzie to korzystne, gdyż nie raz wskaźniki zanieczyszczenia powietrza szaleją. Strategia pozwoli samorządowi na ubieganie się o środki na realizację planów.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Przemek 0 9 miesięcy temuocena: 100% 

  15% niższa emisja CO2? Bardzo chciałbym zobaczyć te analizy... Jak to kiedyś mówiono "papier zniesie wszystko"

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2529 sekundy