Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2019 | 11:30
Powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych wyłoniły nalepsze reprezentacje skierniewickich szkół.

Powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych wyłoniły nalepsze reprezentacje skierniewickich szkół. (fot. Adam Michalski)

Stadion miejski przy ulicy Pomologicznej, w środę (9.10) gościł reprezentantów skierniewickich szkół, którzy spotkali się w ramach powiatowej odsłony sztafetowych biegów przełajowych.

Biegano po pasie zieleni otaczającym murawę głównej płyty przy ulicy Pomologicznej. Do rywalizacji przystąpiły męskie i żeńskie zespoły sztafetowe reprezentujące szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

W rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci najlepsze były reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 5. Zarówno na dystansie 8x800 metrów wśród chłopców jak i dziewcząt Piątka była bezkonkurencyjna, zdobywając awans do półfinału wojewódzkiego. Na 2. pozycji biegi kończyła Dziewiątka, która także uzyskała prawo startu w kolejnym etapie.

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizację dziewcząt (8x1000 metrów) wygrała SP nr 5, chłopców (8x1200 metrów) SP nr 4. Premiowane awansem 2. miejsca zajęły odpowiednio SP nr 9 (dziewczęta) i SP nr 5 (chłopcy). W Licealiadzie najlepsze były żeńska (8x1000 metrów) ekipa z ZS nr 1 i męska (8x1200 metrów) z ZS nr 1. W półfinale wojewódzkim wystąpią także drużyny broniące barw Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa.

Łącznie w zawodach uczestniczyło 200 osób, 88 dziewcząt oraz 112 chłopców. Organizatorem był Szkolny Związek Sportowy.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.251 sekundy