z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2019 | 11:46
Nowa droga będzie przebiegać przez całe Ziemiary.

Nowa droga będzie przebiegać przez całe Ziemiary. (fot. Beata Pierzchała)

Droga przez Ziemiary to temat rozmów przy każdej nadarzającej się okazji. Mieszkańcy Ziemiar nie raz prosili nas o interwencję w sprawie stanu tej drogi. Doraźne naprawy dawały niewiele, a irytacja mieszkańców zwiększała się z każdym miesiącem. Sytuacja radykalnie uległa zmianie.

W 2018 roku dokończono w Ziemiarach budowę kanalizacji. Mieszkańcy cieszyli się z tej inwestycji i jednocześnie denerwowali zniszczoną drogą. – Dopóki nie położono tam kanalizacji to jeszcze jakoś szło po niej jeździć. Teraz to jest jakiś dramat i niekończące się koszty remontu podwozia w autach – narzekali mieszkańcy Ziemiar.

Projekt remontu drogi w miejscowości Ziemiary został zgłoszony do programu remontu dróg lokalnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W ostatnich dniach sierpnia do urzędu dotarła informacja, że wniosek został zakwalifikowany. Starania gminy zaowocowały dotacją. Na naprawę drogi w Ziemiarach Bolimów otrzymał blisko 2,5 miliona złotych dofinansowania czyli, 65 procent kwoty potrzebnej na sfinansowanie remontu.

Kiedy zacznie się realizacja inwestycji? Wszystkie szczegóły w papierowym wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 10 października.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2442 sekundy