(fot. Joanna Młynarczyk)

Już po raz XIX obchodziliśmy (13.10) Dzień Papieski. Hasło przewodnie przyświecające tegorocznym obchodom „Wstańcie, chodźmy!” – to słowa Jezusa zapisane w Ewangelii św. Marka, ale to także tytuł ostatniej książki Jana Pawła II z 2004 r. W parafii św. Stanisława w Skierniewicach, dodatkowo, Dzień Papieski zainaugurował Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 roku jako wyraz wdzięczności i łączności duchowej z Janem Pawłem II. Koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W całej Polsce, po wszystkich mszach świętych, zbierane są pieniądze na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin.

– Ważne, żeby oprócz datków, otworzyć się na naukę Jana Pawła II, na to, co nam zostawił papież – zwraca uwagę Ojciec Mariusz Płuciennik z Zakonu Braci Najświętszej Maryi z Góry Karmel, który głosił konferencje podczas mszy św. w kościele św. Stanisława. – W wielu wystąpieniach papież mówił do Polaków: ukochajcie Eucharystię i różaniec. Prosił:  przychodźcie na Eucharystię przygotowani, z czystym sercem. Historia oddala papieża, ale w świadomości wielu ludzi, którzy są świadkami jego życia, wciąż jest żywy. Jeśli będziemy podtrzymywać pamięć, będzie żył w nas, bo święci nie umierają, a Jan Paweł II jest przecież świętym – podkreślił.

W samo południe, już kolejny rok z rzędu, na ulicach Skierniewic rozegrana została gra papieska, zorganizowana przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE. Uczestnicy, głównie dzieci, przez zabawę, poznawali postać wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3106 sekundy