z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2019 | 19:38 komentarzy 1

(fot. Dariusz Dzik)

Skierniewiczanie pytają, co dalej z zapowiadaną rozbudową galerii Dekada przy ulicy Reymonta, bo sprawa jakoś przycichła.

Inwestycja była zapowiada od dawna. Tymczasem po raz kolejny jej rozpoczęcie jest przesuwane. Ostatni termin, o jakim była mowa, to koniec tego roku, ale w okolicach Dekady nic się nie dzieje.

Przypomnijmy, że w tym roku zrealizowano zamianę parkingów wokół sądu, który graniczy z działką galerii handlowej. Chodziło o powiększenie przestrzeni potrzebnej do jej rozbudowy. Obecnie spółka dysponuje już odpowiednim placem, ale nie może rozpoczynać inwestycji, bo potrzebna jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. O wszczęciu tej procedury skierniewiccy radni zadecydowali pod koniec sierpnia.

– Zmiana planu będzie polegała na korekcie linii pomiędzy sądem a ich działką, bo obecnie ta granica nie pokrywa się z granicą w planie zagospodarowania. Ponadto potrzebna jest też korekta od strony ulicy Pomologicznej – wyjaśnia Dariusz Boguszewski, naczelnik biura planowania przestrzennego. – Projekt jest w opracowaniu i jeżeli nie będzie problemów, plan może zostać uchwalony w styczniu lub lutym przyszłego roku i na wiosnę mogą zacząć budowę – dodaje.

Rozbudowa galerii handlowej ma objąć cały teren będący własnością spółki Dekada Realty. Inwestycja przewiduje powstanie jednopoziomowego podziemnego parkingu.

– Wszystko wydłużyło się przez zmianę planu – przyznaje Aleksander Walczak, prezes spółki. – Liczymy, że inwestycję uda się rozpocząć przed wakacjami przyszłego roku. Potrwa półtora roku, więc zakończenie rozbudowy powinno nastąpić pod koniec 2021 roku – dodaje.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 13

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 4
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~konrad 0 7 miesięcy temuocena: 0% 

  Głos Skierniewic, czy to prawda, że w mieście mają budować galerie handlową w innym miejscu? Nic związaną z Dekadą? Coraz częściej się słyszy takie (plotki?) Też słyszy się o jakimś sklepie dużo metrażowym, ale nie wiem czy to powiązane , czy to ta sama plotka. Swoją drogą mogłoby powstać OBI, czy powiększona Castorama bo aktualnie lipa jeśli chodzi o takie branżowe sklepy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.4004 sekundy