z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2019 | 13:05 komentarzy 1

(fot. Joanna Kielak)

Za dwa tygodnie na miejskim targowisku przy ul. Mickiewicza zrobimy zakupy tylko w pawilonach. Na początku listopada wreszcie rozpocznie się remont „starego” rynku. Urzędnikom uda się wreszcie wybrać firmę, która zrealizuje inwestycję.

Na gruntowny remont miejskiego targowiska zarówno sprzedawcy, jak i kupujący czekają od lat. Wreszcie się doczekają. Po sześciu nieudanych przetargach, jest szansa na to, że tym razem uda się wybrać wykonawcę inwestycji.

Pięć przetargów ogłoszono w ubiegłym roku. W czterech postępowaniach nie było chętnych na zaprojektowanie i przebudowanie obiektu. W ostatnim przetargu (ogłoszonym we wrześniu ubiegłego roku) wpłynęła jedna oferta. Firma oszacowała, że zrealizuje inwestycję za 4,5 mln złotych (brutto). W budżecie miasta na to zadanie zaplanowano kwotę o ponad połowę niższą – 2 mln złotych.

W tym roku władze miasta zmieniły ścieżkę realizacji przebudowy targowiska. To urzędnicy przygotowali dokumentację i starali się o uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Takie rozwiązanie początkowo też nie wpłynęło na zainteresowanie firm budowlanych. We wrześniu urzędnicy unieważnili szósty przetarg na remont targowiska. Do ratusza nie wpłynęła nawet jedna oferta.

Kolejny przetarg ogłoszono jeszcze we wrześniu. Firmy miały czas do 9 października na przygotowanie kalkulacji i złożenie ofert. Realizacją inwestycji zainteresowane są dwie firmy. Jedna wyceniła zadanie na 2 248 194 zł, druga na 2 298 133,23 zł.

Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty, bo w budżecie miasta za inwestycję zapisano „tylko” 2,2 mln złotych. - Chcemy zwiększyć kwotę zapisaną w budżecie na ten cel o 100 tys. złotych, dlatego w najbliższy piątek (18.10) odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta – mówi Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. - Dodatkowa kwota pozwoli na rozstrzygniecie przetargu i zabezpieczenie pieniędzy na ewentualne roboty dodatkowe oraz inspektora nadzoru.

Targowisko ma zostać wyremontowane do końca marca przyszłego roku. Wybrany wykonawca wejdzie na plac budowy 4 listopada.

By zmniejszyć koszty zadania urzędnicy zmienili zakres remontu. Przede wszystkim zrezygnowano z zadaszenia całego targowiska. Zadaszone będą, tak jak obecnie, stoiska znajdujące się na środku placu. Ławy zostaną wymienione i odpowiednio oświetlone. Przede wszystkim jednak, tak jak początkowo planowano, zostanie wykonana nowa nawierzchnia na całym targowisku.

Na czas remontu targowisko będzie zamknięte. Zakupy będzie można zrobić jedynie w pawilonach. Pozostali sprzedawcy, którzy mieli stoiska pod wiatami i wokół nich będą musieli się przenieść. Nie trzeba ich będzie jednak daleko szukać. - Na czas inwestycji wyłączony zostanie odcinek ul. Mickiewicza od skrzyżowania z Krakowską do skrzyżowania z Miłą – mówi Artur Piotrowski, zastępca burmistrza Rawy Mazowieckiej. - Sprzedawcy, którzy będą musieli przenieść się z remontowanego targowiska będą mogli ustawić swoje stoiska wzdłuż ulicy.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 8

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ciekawski 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Bardzo ciekawe kwoty zostały zaproponowane przez wykonawców. Zwłaszcza ta wyższa. Wykonawca potrafił wyliczyć tą inwestycję nawet co do grosza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3561 sekundy