Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2019 | 20:24
Młodzież z Rugby Club Skierniewice zakończyła rozgrywki w 2019 roku.

Młodzież z Rugby Club Skierniewice zakończyła rozgrywki w 2019 roku. (fot. Rugby Club)

Młodzież z Rugby Club Skierniewice w październiku wzięła udział w Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Rugby Club Częstochowa oraz w Turnieju Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Ten turniej zakończył sezon.

W Częstochowie na początku października skierniewiczanie rywalizowali w 2 kategoriach wiekowych z zawodnikami z: Bytomia, Rudy Śląskiej, Częstochowy, Krakowa, Poznania i Łodzi.

– To nie był nasz najszczęśliwszy turniej, gdyż wróciliśmy tylko z 1 wygranym meczem w kategorii żak – mówi Marcin Stencel z Rugby Club. – Staż gry młodych adeptów rugby z Rugby Club Skierniewice rzutował tym razem na wynikach, mimo przykładania punktów ulegaliśmy w meczach z bardziej doświadczonymi rywalami – dodaje.

Weekendowy Turnieju Dzieci i Młodzieży w Warszawie był ostatnim w rundzie jesiennej.

– Po walce i bardzo zaciętych spotkaniach zdobyliśmy 3. miejsce w kategorii mini żak. W pokonanym polu pozostawiliśmy ekipy z: Sochaczewa, Warszawy oraz Siedlec – opowiada Marcin Stencel, trener. – Od samego wyniku bardziej cieszy ogromny postęp i zaangażowanie skierniewickich rugbistów – dodaje.

W najstarszej kategorii wiekowej, aż 6 naszych młodzików zasiliło drużynę gospodarzy, którzy stanęli na najniższym stopniu podium. W kategorii mikrus, po raz pierwszy zadebiutował Maciej Malinowski. Żacy ze Skierniewic połączyli siły z gospodarzami. – Na duże słowa uznania zasłużyła Agata Rejman, która zebrała od trenera drużyny AZS AWF Warszawa Pawła Grabskiego bardzo dobre opinie – zaznacza opiekun skierniewickich rugbistów.

W okresie jesienno-zimowym zawodnicy Rugby Club przeniosą się do hali oraz na maty.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2623 sekundy