(fot. Szkoła Podstawowa nr 2)

Szalona huśtawka, tygrysia kryjówka, lodowa ścianka wspinaczkowa, kangurowy skoczek, do tego piramida ze sznurka i kręcidełko – m. in. takie zabawki zaprojektowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach na wymarzonym placu zabaw.

Pomysły skierniewiczan okazały się najlepszymi w Polsce i wygrali. W nagrodę pojechali we wrześniu na 4-dniową wycieczkę w Bieszczady.

– Zwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, odbyliśmy rejs statkiem po Solinie oraz zwiedzaliśmy okolicę. W Ustrzykach Dolnych poznaliśmy proces pozyskiwania miodu, zwiedziliśmy także Park Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach, wszystkie atrakcje oglądaliśmy pod kierunkiem przewodnika i z wieloma wrażeniami wróciliśmy do Skierniewic – wrażeniami dzieli się Genowefa Pogorzelska, wychowawczyni trzecioklasistów z Dwójki.

Dzieci postawiły na to, by zaprojektowany przez nich plac zabaw był zielony, a na nim znalazło się mnóstwo oryginalnych, kolorowych zabawek. Pomysły zabawek rodziły się w domach dzieci, ale całość projektu realizowana była w szkole, wspólnie z całą klasą.

Organizator konkursu – międzynarodowa firma z Jarosławia, planuje projekty zabawek zaproponowane przez skierniewiczan wprowadzić do swojej oferty sprzedaży.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.27 sekundy