Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2019 | 12:42
Drużyna Swingy Stones ze skierniewiczaninem Mariuszem Włodarskim (pierwszy z prawej) w składzie ma szansę pojechać na mistrzostwa świata w curlingu na wózkach.

Drużyna Swingy Stones ze skierniewiczaninem Mariuszem Włodarskim (pierwszy z prawej) w składzie ma szansę pojechać na mistrzostwa świata w curlingu na wózkach. (fot.Swingy Stones )

Skierniewiczanin Mariusz Włodarski wraz z grupą zapaleńców wywalczyli prawo do startu w mistrzostwach świata w curlingu na wózkach. Drużyna Swingy Stones wygrała turniej eliminacyjny w Polsce i może wystąpić w Mistrzostwach Świata Grupy B w Finlandii, które rozgrywane będą na przełomie listopada i grudnia (26.11-2.12). Wyjazd dojdzie do skutku o ile grupa zbierze odpowiednią pulę pieniędzy.

Jakiś czas temu Polski Związek Curlingu zgłosił akces Polski do turnieju mistrzowskiego w Finlandii, jednak co ciekawe, nie był nawet zainteresowany wyłonieniem reprezentacji, która na te zawody pojedzie.

Rolę centrali przejęła funkcjonująca równolegle Polska Federacja Klubów Curlingowych. Turniej o Puchar PFKC w Curlingu na Wózkach odbył się w pierwszej połowie października, a 1. miejsce i nominację do reprezentowania Polski podczas mistrzostwach w Finlandii uzyskała drużyna Swingi Stones.

Czwórka zapaleńców uprawia curling na wózkach od 5 lat . Drużynę tworzą zawodnicy z Warszawy i okolic, oraz skierniewiczanin Mariusz Włodarski. Na wyjazd ekipę wzmocni piąty zawodnik, wypożyczony z łódzkiego klubu. – To nasza pasja, curling pozytywnie zaraża. Zanim otwarto w Łodzi profesjonalny obiekt dojeżdżałem na treningi do Warszawy, teraz zajęcia odbywają się w Łodzi – mówi Mariusz Włodarski.

Nagrodą za sportowy postęp było zwycięstwo w krajowych eliminacjach do mistrzostw świata. Swingy Stones pojadą do Finlandii pod warunkiem, że zbiorą pieniądze, około 40 tys., by pokryć wszelkie niezbędne wydatki.

Polski Związek Curlingu tonie w długach, nie otrzymamy od nich wsparcia. Polska Federacja Klubów Curlingowych może nas zasilić kwotą 1500 złotych, to kropla w morzu potrzeb – mówi skierniewiczanin. – Potrzebujemy pieniążków na opłacenie kosztów podróży, zakwaterowania, zakupu strojów itd., dla pięciu zawodników i trenera – dodaje.

Bycie najlepszą drużyną w Polsce, gra w mistrzostwach świata to nie wszystko. Drużyna ma jeszcze większe cele i marzenia. – Mistrzostwa Świata w Lohji są dla nas pierwszym krokiem na drodze do głównego celu, jakim jest kwalifikacja na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w 2022 roku w Pekinie i powrót do Polski z medalem – opowiada Mariusz Włodarski.

Curling to „szachy na lodzie” – sport wymagający nie tylko wysokich umiejętności, ale i złożonej strategii. Na tafli lodu walczą ze sobą dwie czteroosobowe drużyny, przemieszczając kamienie do „domów”. Pierwsze rozgrywki toczyli szkoccy dżentelmeni już w XVI wieku. Ta niezwykle długa tradycja curlingu została uhonorowana nadaniem mu statusu dyscypliny olimpijskiej.

Poniżej link do zbiórki, która może umożliwić curlingowym pasjonatom udział w mistrzostwach.

https://zrzutka.pl/tk49rr

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.294 sekundy