kultura

Wystawy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 października 2019 | 10:50

(fot. Joanna Młynarczyk)

Słynny podróżnik, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, Piotr Pustelnik gościł w Skierniewicach (26.10). Podczas spotkania w CKiS opowiedział o tym, jak uprawianie turystyki przerodziło się u niego w zdobywanie szczytów najwyższych gór świata i stało się sposobem na życie.

Rozpoczął od opowieści o początkach uprawiania turystyki, przygodach w górach, aż w końcu zwykłe wędrowanie znudziło mu się i postanowił się wspinać. Te pierwsze wspinaczki sprzed kilkudziesięciu laty, udokumentowane zdjęciami, wspominał z sentymentem i humorem.

– Na pierwszą wyprawę w góry pojechałem trochę przez przypadek – kolegom i koleżankom organizującym wyprawę brakowało ludzi – wspominał Piotr Pustelnik. – Wspiąłem się wtedy na górę, która miała ponad 6 tys. metrów wysokości. Potem wypuszczałem się w góry coraz częściej, wspinałem się coraz wyżej, aż w końcu góry stały się nie tylko weekendowym hobby, ale sensem i sposobem na życie. Coś pchało mnie do tych gór wysokich, czułem, że to mój świat – mówił.

Marzenia małego, chorowitego chłopca, pragnącego wspiąć się na Mount Everest zaczęły się spełniać. Najwyższy szczyt ziemi udało mu się zdobyć 12 maja 1995 roku.

Po spotkaniu oprowadził gości po wystawie zdjęć ze swoich zbiorów, a chętnym podpisywał biograficzną książkę „Ja, Pustelnik”. Wystawę w galerii Centrum Kultury i Sztuki można oglądać do 8 listopada.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2638 sekundy