(fot. Joanna Młynarczyk)

W ruch poszły farby, spraye, mazaki, brokaty, wstążki, cekiny i inne dodatki pasmanteryjne. Grupa skierniewiczan przerabiała swoje kurtki jeansowe nadając im nowy wygląd. Weekendowe zajęcia poprowadziła Maja Sobieszek, stylistka i projektantka odzieży ze Skierniewic.

– Przyciągnęła tematyka warsztatów – moda, którą wszystkie nastolatki są zainteresowane – mówi Maja Sobieszek.

Zajęcia praktyczne poprzedziły warsztaty z nauki rysunku żurnalowego, modowego oraz z tworzenia kostiumów. W ciągu dwóch dni wzięło w nich udział kilkanaście nastolatek i tylko jeden chłopiec.

– Nie chcę zrobić z nich projektantów, nie wszyscy zostaną też stylistami, chcę im pokazać na czym polega tworzenie kostiumów, że można w prosty sposób i tanim kosztem przerobić, odświeżyć swoje ubrania. Chcę żeby młodzi skierniewiczanie nauczyli się sztuki dekorowania, i tak uczymy się m. in. jak mieszać kolory, jak nakładać farbę na tkaninę, jak ją rozcierać, robić przejścia. Pokazuję, na czym polega sprayowanie, robienie przecierek czy wyklejanie na materiale.

Udział w warsztatach był bezpłatny dla jego uczestników. Zajęcia odbyły się w ramach konkursu Małe Granty Kultury.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2543 sekundy