z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 listopada 2019 | 07:14 komentarzy 1
Robi się ciekawie. Nowe oświadczenie prezydenta Chrzanowskiego

(Fot. Włodzimierz Szczepański)

„Gorąco” w żyrardowskim ratuszu. Dziś (5.11) tu po godzinie szóstej na stronie miasta pojawiło się nowe oświadczenie prezydenta Lucjana Chrzanowskiego. To już kolejne w krótkim czasie.

– Bardzo ubolewam nad faktem, że nasze miasto, w sposób całkowicie niezasłużony, przedstawione zostało w mediach w negatywnym świetle. Jak każdy włodarz oczywiście wolałbym, by media ogólnopolskie wspominały o Żyrardowie w kontekście dynamicznego rozwoju, sukcesów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, czy też wspaniałego historycznego dziedzictwa miasta oraz gościnności i przedsiębiorczości mieszkańców. Stało się jednak inaczej, a powodem tego jest uchwała Rady Miasta dotycząca zmiany nazwy ulicy – czytamy w oświadczeniu prezydenta.

To już kolejny raz prezydent zabiera głos. Niedawno dementował pogłoski o złej sytuacji miasta w związku z przyjęciem uchwały o emisji obligacji. W kolejnym tłumaczył, że odwołanie zastępców to decyzja czysto merytoryczna i dalej ceni sobie współprace z PiS.


W nowym oświadczeniu zapewnia, że dla niego generał August Emil Fieldorf „Nil” jest jednym z największych polskich bohaterów, który całe życie poświęcił Ojczyźnie i zginął za jej wolność.

– Wielkim smutkiem napawa mnie fakt, iż godność i pamięć osoby takiego formatu i o takich zasługach dla Polski została podważona – dodaje.


Podkreśla, że inicjatorami przywrócenia nazwy ulicy Jedności Robotniczej nie jest ani prezydent Żyrardowa, ani rada miasta, a grupa mieszkańców. Dalsza część jego oświadczenia może nie spodobać się chociażby 500 osobom, które złożyły podpisy pod przywróceniem nazwy.


– Stojąc na straży praworządności na poziomie lokalnym oraz mając na względzie wątpliwości, jakie budzi u mnie ta uchwała pod względem formalno-prawnym, zwróciłem się do Wojewody Mazowieckiego, jako organu nadzorczego, z prośbą o analizę i weryfikację zasadności tej decyzji – informuje prezydent Lucjan Chrzanowski.

Więcej o zamieszaniu, jakie wywołała uchwała w czwartek (07.11) na łamach „Głosu Żyrardowa i Okolicy”.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 4
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~olo_58 0 ponad rok temuocena: 100% 

  W takim przypadku "względy formalne" nie są (moim zdaniem) ważne , ważna jest znajomość historii (a po co komu ona?) jej tła i konotacji........może Żyrardów przemianować na Stalinogród (niech nam Katowice zazdroszczą) ja mogę mieszkać przy ul Dzierżyńskiego albo Bieruta....... tyż fajnie (to dla radnych PO jak rozumiem.....)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Starty z orzełkiem na piersiach już w sobotę

Konferencja Frusto w Sadzie

Najmłodsi azetesiacy nadal w grze

Punkt konsultacyjny „Czystego powietrza”? Nie...

KONKURS. Wygraj wejściówki!

Teleporady a leczenie chorób przewlekłych

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Jedyna taka trasa biegowa w Polsce. Wzorem jest...

Pływackie medale w Żyrardowie

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA