Miejsce: Dom Urodzenia Fryderyka Chopina (Żelazowa Wola 15)

Data rozpoczęcia: 10.11.2019

Data zakończenia: 10.11.2019

(fot. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina)

W niedzielę, 10 listopada w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli odbędą się zajęcia dla rodzin z dziećmi. Spotkanie rozpocznie się od warsztatów umuzykalniających dla najmłodszych melomanów.

O godz. 10.00 i 10.30 zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-4 lat.

Mali słuchacze poprzez śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów, powtarzanie sylab i zapoznanie się z zmianami skali, metrum czy tempa utworów, przygotują się do świadomego odbioru muzyki w przyszłości.

O godz. 11.00 rozpoczną się zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 i 7-11 lat.

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika. Na zajęciach Małej Akademii usłyszymy „Bel canto, czyli piękny śpiew”. Dowiemy się, co wariacja ma wspólnego z muzyką. Poznamy Vincenzo Belliniego, wybitnego włoskiego twórcę oper, którego Fryderyk Chopin niezwykle cenił, miał okazję poznać w Paryżu, a nawet zainspirowany jego operą, skomponował Wariacje E-dur na temat marsza z opery Purytanie. Zabawy ruchowe przy wirtuozowskich fragmentach dzieła uzupełni praca z klawiaturą, z którą pracował każdy uczestnik zajęć. Dowiemy się, czym w operze jest bel canto oraz czy fortepian Chopina śpiewał. Śpiewność fortepianu odkryjemy na przykładzie wybranych nokturnów artysty.

Razem z Klubem Przyrodnika wyruszymy na spacer „Robimy zapasy”. Sprawdzimy, w jaki sposób przyroda przygotowuje się na nadejście chłodnych dni. Dowiemy się, jakie sposoby na przetrwanie zimy mają rośliny i jak swoje zwyczaje pokarmowe zmieniają na ten czas zwierzęta. Spróbujemy też, niczym sójki, wybrać się za morze lub wraz z wiewiórkami zgromadzić zapasy. Razem z kolczastym jeżem poszukamy sobie schronienia. Poznamy zwierzęta pozostające w Polsce oraz opuszczające kraj na zimę. 

Obowiązują wcześniejsze rezerwacje.

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli, Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew, e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl , tel. 46 863 33 00; 46 861 11 98 (w godz. 9.00-16.00).

On-line: www.bilety.nifc.pl . Warsztaty są odpłatne.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3024 sekundy