(fot. Joanna Młynarczyk)

Biografie ponad 140 osób – skierniewiczan zamieszkujących miasto, tu pracujących i działających, a spoczywających na cmentarzu św. Józefa zawiera najnowsza publikacja Małgorzaty Lipskiej-Szpunar i Anety Kapelusz „Gdy gaśnie pamięć, mówią kamienie…”. Spotkanie promocyjne z autorkami odbyło się (25.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która wydała książkę.

Książka to spacer po zabytkowym cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach przy ul. Kozietulskiego, podczas którego można poznać dawnych mieszkańców miasta – ich biografie, zasługi, często niezwykłe historie z ich życia. Publikacja opatrzona jest licznymi zdjęciami.

– Udało nam się zgromadzić i opracować biografie ponad 143 osób. Opisujemy grobowce i mogiły, w których spoczywa kilkaset skierniewiczan – podkreślają Małgorzata Lipska-Szpunar i Aneta Kapelusz.

Podczas spotkania w bibliotece autorki opowiadały o kulisach powstawania książki, a także instruowały jak korzystać z przewodnika.

Książkę, w cenie 30 zł, można nabyć w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Mszczonowskiej.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2129 sekundy