wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2019 | 12:04

Miejsce: Dom Urodzenia Fryderyka Chopina (Żelazowa Wola 15)

Data rozpoczęcia: 04.12.2019

Data zakończenia: 04.12.2019

(fot. NIFC)

Zapraszamy na zajęcia Muzeum Bez Barier w Żelazowej Woli. Spotkania z muzyką na żywo, improwizacje ruchowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, oprowadzania z audiodeskrypcją dla niewidomych i niedowidzących z wykorzystaniem tyflografik, opowieści tłumaczone na język migowy stanowią ofertę dla grup o specjalnych potrzebach. Osoba i twórczość Chopina oraz innych kompozytorów, a także wspaniały park-pomnik w Żelazowej Woli dedykowany kompozytorowi, są punktem wyjścia do realizowania programu edukacji muzycznej, przyrodniczo-sensorycznej i historycznej.
_________________________
4 grudnia 2019 r., godz. 11.15
Kolędowanie na tropie poloneza

W najpopularniejszych polskich kolędach "Bóg się rodzi" czy "W żłobie leży" usłyszymy rytm polonezowy, który wytańczymy podczas zajęć. Dowiemy się, jaka jest geneza, cechy i miejsce poloneza w kulturze, jakim wydarzeniom towarzyszył oraz jaka jest jego rola w twórczości Fryderyka Chopina. Wspólne kolędowanie zostanie uzupełnione krótkim komentarzem dotyczącym budowy i miejsca w orkiestrze wybranych instrumentów, na których zagrają goście specjalni wydarzenia. Spotkamy się z pianistką, flecistką, skrzypaczką i kontrabasistką. Poznamy XIX-wieczne i współczesne tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.

_________________________

Wstęp:1 zł / osoba (opiekunowie wstęp wolny, w cenie udział w zajęciach oraz możliwość indywidualnego zwiedzania wystawy stałej, czasowej oraz parku).

Rezerwacje:
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli
Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew
e-mail: aswitka@nifc.pl
tel.: 664 413 511

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2421 sekundy