(fot. Joanna Młynarczyk)

60 urodziny Mikołajka, bohatera cyklu książek dla dzieci, były okazją do zaproszenia najmłodszych czytelników do udziału w konkursie literackim „Mikołajki Mikołajka”. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Skierniewicki Klub Francuski (7.12).

Pierwszą książkę o zabawnych przygodach Mikołajka i jego szkolnych kolegów, Rene Gościnny napisał w 1959 roku. W tym roku główny bohater książek dla dzieci kończy 60 lat. Aby uczcić urodziny Mikołajka, Stowarzyszenie Skierniewicki Klub Francuski zorganizowało konkurs dla młodych czytelników. W trwającym godzinę teście pisemnym 19 skierniewiczan miało szansę sprawdzić znajomość książki „Nowe przygody Mikołajka”.

– Pytania były dosyć szczegółowe, ale uczestnicy mieli miesiąc czasu na przeczytanie książki od ogłoszenia konkursu, więc myślę, że każdy z uczestników zdążył się przygotować – mówi Agnieszka Chęcielewska z klubu francuskiego. – Poza motywacją po sięgnięcie po książkę, konkurs miał na celu przybliżenie literatury francuskiej, a przez to, że autor jest Polakiem dobrze znanym we Francji, chcieliśmy pogłębić polsko-francuskie przyjaźnie – tłumaczy.

– Spotkałam się z książką o Mikołajku już dawno, a ponieważ bardzo spodobały mi się jego przygody, chętnie sięgałam w wolnym czasie po książkę. Najwięcej razy czytałam właśnie „Nowe przygody Mikołajka” – przyznaje Antonina Cichal z SP nr 9, laureatka drugiego miejsca w konkursie.

Klub francuski nie pierwszy raz wychodzi z inicjatywą do dzieci z miasta. Dotychczas, również w ramach konkursu, dzieci wykonywały m. in. lalki francuskie, budowały wieżę Eiffla i przygotowywały fotografie w odniesieniu do kolorów flagi Francji.

A oto zwycięzcy zabawy:

Komisja konkursowa (w składzie: Agnieszka Kubik- Śliczniak, Agnieszka Chęcielewska

i Danuta Czerwińska) przyznała:

1 miejsce:

- Anna Wiktoria Gałkowska (ZSSO Skierniewice)

- Maria Czarnecka (Szkoła Podstawowa nr 9)

2 miejsce:

- Antonina Cichal (Szkoła Podstawowa nr 9)

- Wojciech Kołodziejczyk (ZSSO Skierniewice)

- Jan Pągowski (Szkoła Podstawowa nr 9)

3 miejsce:

- Łucja Perka (Szkoła Podstawowa nr 2)

- Natalia Dziuda-Roczek (Szkoła Podstawowa nr 9)

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2593 sekundy