z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 grudnia 2019 | 12:01
Powstanie komisariat przy ul. Wojska Polskiego

(fot. red)

Teraz w ciągu pięciu lat w Jaktorowie powstanie nowy komisariat. A jeśli nie? Gmina odzyska działkę, którą przekazała policji.

Policja ma pięć lat na wybudowanie komisariatu. Przekazanie gruntu przez samorząd otworzyło drogę do realizacji inwestycji. Na ostatniej sesji Rady Gminy w Jaktorowie zapadła decyzja przekazania gruntu przy ul. Wojska Polskiego na potrzeby budowy komisariatu. Radny Adam Banaszek wolałaby widzieć bliżej centrum Jaktorowa. Chociażby w budynku min. jaktorowskiej OSP. Zdaniem wójta Macieja Śliwerskiego 120 metrów od głównej trasy 719 nie jest znaczącą odległością. Podkreślił, że lokalizację zaakceptowała Komenda Stołeczna Policji. W jego ocenie to sukces gminy, gdyż KSP chciała nawet przenieść jaktorowskich policjantów do Grodziska Mazowieckiego.

fot. screen/google.maps

– Jednocześnie kończy się program, z którego komenda może pozyskać środki na inwestycję. Dlatego musieliśmy działać szybko – tłumaczył wójt.

Wcześniej gmina odkupiła ten teren od samorządu Warszawy. Grunt należał do mieszkańca Jaktorowa, który zmarł. Spadek przypadł Warszawie, gdyż tam był zameldowany. Jaktorów walczył w sądzie, ale nie powiodło się. Działka o powierzchni 1581 m kw kosztowała gminę 232 708 złotych. Nic dziwnego, że radni dopytywali wójta, co w przypadku, gdy policja nie wybuduje komisariatu.

– Jeśli nie zostanie zbudowany w ciągu pięciu lat, gmina odzyska działkę – rozwiał wątpliwości Maciej Śliwerski, wójt gminy Jaktorów.

Tymczasem obecne warunki pracy jaktorowskich mundurowych są trudne. Mieszczą się kątem w urzędzie gminy. Mundurowi czekają na nową inwestycję.

– W komisariacie w Jaktorowie pracuje 15 osób. Obszar działania jest bardzo duży to obszar obejmuje dwie gminy – tłumacz asp. szta. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O WŁASNYM MIESZKANIU

Pomysł na Dzień Kobiet!

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Julileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Ciekawa praca dla AUTOMATYKA

Jak korzystać z InPost Pay?

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie...

Liga Jr NBA zawitała do Skierniewic

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA