(Fot. Sławomir Burzyński)

W wieku 96 lat zmarł Adam Słodowy. Pierwszy Majsterkowicz Rzeczypospolitej był honorowym gościem podczas otwarcia w Skierniewicach marketu Castorama.

Castoramę otwarto na osiedlu Widok w styczniu 2006 roku. Gościem honorowym był wtedy Adam Słodowy.

– W przybliżeniu od około stu lat zajmuję się propagowaniem idei majsterkowania – mówił podczas otwarcia znany popularyzator domowego majsterkowania, wywołując wesołość zebranych.

Adam Słodowy od 1959 do 1983 roku prowadził telewizyjny program dla młodzieży Zrób to sam, emitowany w niedzielnym Teleranku. Prezentował jak z powszechnie dostępnych materiałów - blachy z puszek, szpulki do nici czy kawałka sklejki - robić zabawki i przedmioty użytkowe. Do pokazywania szczegółów swoich konstrukcji używał słynnej strzałeczki, a czasem pod koniec odcinka schylał się pod stół i ze słowami „żeby nie tracić czasu, przygotowałem już sobie wcześniej ten oto...” wyjmował starannie wykonany i co najważniejsze, działający eksponat.

Program był nadawany przez 24 lata od 1959 do 1983, łącznie wyemitowano 505 odcinków.

Słodowy był również autorem scenariusza do serii filmów animowanych dla dzieci „Pomysłowy Dobromir”, a także laureatem Orderu Uśmiechu.


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 13

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3072 sekundy