z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2019 | 13:57 komentarzy 6

(Fot. Sławomir Burzyński)

Od początku roku nastąpi likwidacja części ulg w programie „Skierniewicka Karta Seniora” oraz „Skierniewicka Rodzina Plus”, dotyczących korzystania z oferty Centrum Kultury i Sztuki.

Kolejne oszczędności w kulturze. Uchwałą rady miasta zmieniono regulamin „Skierniewickiej Karta Seniora” i seniorzy nie będą już mieli ulgi przy kupnie biletów na spektakle teatralne w Centrum Kultury i Sztuki. Do tej pory bilety kupowali za połowę ceny. Według uzasadnienia, powodem wykreślenia ulgi było duże zainteresowanie programem i związane z tym wysokie koszty, jaki ponosiło miasto.

W ratuszu słyszymy, że jest jeszcze jeden powód – ulga dotyczyła spektakli w wykonaniu miejscowych, a więc tańszych, grup teatralnych. Teatry spoza miasta w CKiS nie występowały. To się zmieni.

– Obecnie rusza remont CKiS i gdy się skończy, będą tam mogły być organizowane spektakle zewnętrzne, na przykład Teatru Jaracza. Przypomnę, że na ich występy w Polonezie ulg nie było – mówi Edyta Cieślak, naczelnik wydziału spraw społecznych.

Miasto ograniczyło też wydatki związane z kartą „Skierniewicka Rodzina Plus”, z której korzysta 825 rodzin. Chodzi o wybrane zajęcia kulturalne dla dzieci i młodzieży organizowane w CKiS, które dla posiadacze karty były do tej pory darmowe, a koszty pokrywało miasto. Przyjęta ostatnio uchwała miejskiej rady likwiduje bezpłatne wejściówki i określa odpłatność na 50 procent.

– Darmowe zajęcia dla uczestników programu „Skierniewicka Rodzina Plus” były tylko w CKiS. W innych placówkach miejskich odpłatność wynosiła 50 procent i teraz zniżki zostały ujednolicone – wyjaśnia pani naczelnik.

Obie uchwały obcinające dotychczasowe ulgi wejdą w życie po nowym roku.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 7

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tyty 5 5 miesięcy temu

  RDS.....Razem Dla Siebie :D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Monia 4 6 miesięcy temuocena: 40% 

  A może by tak nie robić hucznych Wigilii dla urzędników Uszczuplić ich wynagrodzenia Niech żyją jak każdy za 2000-3000 tyś Co roku z dymem petard 2 razy lecą grube miliony Zabrać biednym? A może niech miejska patologia weźmie się za pracę Bo wszędzie pierwsi są pijący i inne patologie a rodziny z dziećmi i staży ludzie co swoje w życiu przepracowali Im należy zabrać Brawo dla Prezydenta Który jak osobiście się przekonałam nie jest dla obywateli Żałuję mojego głosu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~widz 3 6 miesięcy temu

  No co trzeba zaciskać pasa jak się na obiecało w kampanii wyborczej zbudować Basen i lodowisko za 60 mln zł oraz Stadion dla garstki ludzi dla Unii Skierniewice za ponad 20 mln zł no to dzieci i rodziny muszą na ty cierpieć ale za 3 lata 2023 roku wywalimy jażdzyka tylko szkoda że taki kosztem i taki długiem miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 2 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Miasto zabiera rodzinom wielodzietnym a buduje budy dla kotów. Lepiej dać zwierzętom niż dzieciom tak?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Zwolnienia w szkołach zwolnienia w przedszkolach likwidacja biblioteki likwidacja Biura Wystaw Artystycznych rosnący dług miasta brak pomysłu na zagospodarowanie poligonu, kliniki nie będzie podwyżki za czynsz rosnący dług wyprzedany majątek miasta i tak można wymieniać a jeszcze na dodatek i to

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gorycz 0 6 miesięcy temu

  Polityka antyrodzinna miasta? Proponuję, oprócz rowerów miejskich, jeszcze hulajnogi miejskie, deskorolki, trzy baseny. Nie oszczędzajcie na dzieciach!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2501 sekundy