z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 grudnia 2019 | 15:39

(fot. Joanna Młynarczyk)

Już po raz kolejny jury i czytelnicy kwartalnika „Nasz Warsztat”, wydawanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Skierniewicach, wybierali najlepszego dziennikarza mijającego roku. Tym razem tytuł ten powędrował do Bożeny Lesiak.

Zanim jednak nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród, na scenie Centrum Kultury i Sztuki wystąpiła grupa teatralna Kraina Czarów w spektaklu „Oddech na plecach”, wyreżyserowanym przez Renatę Liberę.

Jury konkursu w składzie: Zofia Ulińska – zastępca naczelnika wydziału edukacji, Edyta Cieślak – naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego, sportu i spraw społecznych, Anna Wójcik-Brzezińska – redaktor naczelna „Głosu Skierniewic i Okolicy”, Agnieszka Kubik – wicedyrektor Centrum Kultury i Sztuki, po zapoznaniu się z tekstami opublikowanymi w kwartalniku, wybrało tegorocznych laureatów konkursu. Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Heleniak za rozważania „Czy jesteśmy piękni, o subiektywnym odczuwaniu piękna i mocy osób, które sprawiają, że czujemy się piękni”. Kolejne wyróżnienie powędrowało do Tomasza Trębskiego, za krótki tekst o zwykłym, życzliwym uśmiechu „Magia uśmiechu”. Ostatnią wyróżnioną osobą została Agnieszka Skomorow za tekst „Święta trochę inaczej” – niezwykły obraz świąt doświadczanych przez dojrzałą kobietę, jej pragnień i problemów skonfrontowanych z czasem dzieciństwa. Nagrodę specjalną otrzymał Tomasz Skoneczny za tekst „Moje przyjemności”, który pozwala wejrzeć w świat pragnień, dostrzec przyjemności w rzeczach najprostszych. Natomiast I nagrodę i tytuł Dziennikarza Roku 2019 otrzymała Bożena Lesiak za materiał „Moje ciało nie jest klatką” – wywiad z modelką, Aldoną Plewińską, a także za dobór książek prezentowanych i polecanych w dziale „Półki pełne książek”.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2626 sekundy