z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2019 | 12:42 komentarzy 19
Rada obniżyła wynagrodzenie Czesławowi Pytlewskiemu.

Rada obniżyła wynagrodzenie Czesławowi Pytlewskiemu. (Bartosz Nowakowski)

Rada gminy Skierniewice obniżyła wynagrodzenie Czesławowi Pytlewskiemu, wójtowi gminy podczas nadzwyczajnej sesji. Jednym z głównych powodów był brak skutecznych działań w celu rozwiązania problemów w niepublicznych przedszkolach, prowadzonych przez Marię John.

Choć to nie jedyny powód takiej reakcji rady gminy. W uzasadnieniu czytamy też o braku skutecznych działań, dotyczących rozwiązania problemu kanalizacji, brak rozwiązanej sprawy oddania do użytku boiska w Żelaznej oraz rozwiązania sprawy drogi w Dębowej Górze.

Dodatkowym argumentem była trudna sytuacja finansowa gminy Skierniewice.

Wynagrodzenie zasadnicze wójta zostało uszczuplone z kwoty 4 700 złotych do 3 400 złotych. Bez zmian pozostał dodatek funkcyjny - 1 900 złotych (wszystkie kwoty brutto).

– Obniżenie wynagrodzenia nie jest karą, a sygnałem dla wójta, aby rozwiązać problemy naszej gminy. Jeśli zostaną one rozwiązane, będę pierwszym radnym, który będzie ubiegał się o przywrócenie wynagrodzenia 

Zbigniew Biernat, radny gminy Skierniewice, wnioskodawca uchwały.

Za przyjęciem uchwały o zmniejszeniu wynagrodzenia dla wójta było jedenastu radnych. W głosowaniu wstrzymało się trzech: Urszula Wenus, Waldemar Pawlak oraz Zbigniew Kośka.

Więcej o sprawie w czwartkowym wydaniu (19.12) „Głosu Skierniewic i Okolicy”.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

19Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec gminy 19 ponad rok temuocena: 50% 

  Pierwsza rzecz to nie ze szkoły w Zeleznej a z Debowej Gory .Druga rzecz to nauczyciel trzecia to Wójt Roku 2001 powiatu w plebiscycie Głosu Łódzkiego i Wiadomości Dnia .Jeżeliwypowiadasz opinie o osobie o której nie masz zielonego pojęcia o tym jakie zrobil inwestycje ile ściągnął pieniędzy z zewnątrz do gminy i zostawił budżet gminy z plusem cirka 7 milionow zlotych to sie nie odzywaj bo nie masz zielonego pojecia o samorzadach i pracy na ich rzecz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Obseewator 18 ponad rok temuocena: 100% 

  Gmina sama powinna prowadzic te punkty a nie ciągle kombinuje. Trzeba byc naiwnym zeby sądzic ze prywaciarz zrobi full wypas przedszkole za 50 % dotacji i bez pobierania czesnego. Zresztą jest chyba roznica miedzy normalnym przedszkolem a punktem przedszkolnym który musi zapewnic opieke tylko na 5 godzin. Tymczasem rodzice oczekują cudów na kiju a władza nie ma zielonego pojęcia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mma 17 ponad rok temuocena: 100% 

  Problem polega na tym , że te "cuda na kiju " były przedstawione w ofercie, i obiecywane od czerwca na każdym kolejnym spotkaniu. Poza tym, przyjęcie dziecka z orzeczeniem do przedszkola = konieczność realizacji obowiązków ustawowych. Póki rodzice uprzejmie przypominali o zobowiązaniach wszyscy uprzejmie zapewniali że wszystko będzie zrealizowane. Uprzejmie proponowali pomoc, szukając specjalistów i zajęć dodatkowych uprzejmie im dziękowano za troskę. Jak długo można czekać...mamy grudzień. A teraz uprzejmie się ich wyprasza i każe szukać nowych przedszkoli bo są niewygodni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~rodzic 16 ponad rok temuocena: 67% 

  też uważam, że gmina powinna prowadzić przedszkola, moze nie jest to takie proste ale jakieś rozwiązania i dofinansowania są dla takich przedszkoli. Poza tym Biernat nie przedstawił rozwiązania problemu tylko zaatakował Wójta. Dlaczego nie zabiorą mu diety za brak skutecznych działań , w końcu jest radnym z tego terenu!!!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Observer życia samorządowego 15 ponad rok temuocena: 88% 

  Obniżenie pensji wójtowi czy prezydentowi, to niezły sposób na przypomnienie im o niewywiązywaniu się z wyborczych haseł, dzięki którym zostali wybrani na to stanowisko. Nic tak nie "przypomina" jak utrata kasy :). Wielu bardzo szybko zapomina o złożonych deklaracjach względem społeczeństwa. Brawo Radni. Inni powinni brać z Was przykład.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość 14 ponad rok temuocena: 100% 

  Często wójt dostaje "po uszach" przez prowadzenie niewłaściwej polityki kadrowej. Przecież każdy pracownik pracuje na autorytet Wójta. Zatrudniony po znajomości, często bez właściwych kompetencji i umiejętności pracownik, wcześniej czy później zaprowadzi w "maliny". Za swoje decyzje trzeba płacić!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rodzic NIEMIEDNIEWICKIEGO punktu 13 ponad rok temuocena: 60% 

  No i dostał Wójt rykoszetem. Szkoda,że mówi się tutaj o punktach przedszkolnych w liczbie mnogiej i nikt z Radnych nie pofatygował się do punktów w swoich miejscowościach i nie zapytał Rodziców - jak jest? A są duże różnice w funkcjonowaniu tych punktów w porównaniu z wcześniejszymi latami- na plus. Jeżeli przez poprzednie lata od prowadzących punkty przedszkolne słyszeliśmy, że na nic nie ma pieniędzy, skracany był czas funkcjonowania punktów, musieliśmy za wszystko płacić ( zajęcia dodatkowe, za środki czystości, papier toaletowy itp.), była jedna przedszkolanka i nikt więcej, a o nowych zabawkach mogliśmy pomarzyć, albo kupić sami... - to, to co jest teraz robi różnicę. Są dwie przedszkolanki, pani do pomocy, nowe zabawki, angielski za darmo, konsultowany był czas funkcjonowania przedszkola- oczywiście w naszym, niemiedniwickim punkcie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rodzic z MP 12 ponad rok temuocena: 100% 

  U nas w Miedniewickim wyglada to tak...prosiliśmy 3 miesiące po cichu aby Pani dyrektor wywiązała się ze swojej oferty, którą nam przedstawiła. Po 3 miesiącach pojawił się angielski, który na zebraniu zaproponowany nam jako płatny a miało być przedszkole dwu jezyczne. Podstawowe przyrządy jak komputer, drukarka czy odtwarzacz do płyt oraz nowe zabawki przybyły do nas przy okazji oficjalnego otwarcia budynku 6 grudnia (dzieci chodzą od września ) Największym naszym problem jest brak nauczyciela wspomagającego dla dzieci niepełnosprawnych oraz brak specjalistycznych zajęć dla nich, na 20 dzieci w tym 2 niepelnosprawnych mamy 2 nauczycielki i pomoc. Od września minęło ponad 3 miesiące...dla tych dzieci to jest przepaść. Dzieci niepełnosprawne są w przedszkolu od lat więc nie powinno być nowością że tam będą uczęszczać dalej, gdyż Pan Wójt juz w marcu obiecał, że nadal będą mogły uczęszczać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość 11 ponad rok temuocena: 67% 

  Powinni wójtowi Nygusowi obciąć do najniższej krajowej ! i też przegłosowane byłoby .On po prostu w gminie Skierniewice nic nie robi po nieudaczniku Moskwie . To czasy jeszcze gorsze kiedy wójtem był ten nauczycielczyna ze szkoły w Żelaznej , który kompletnie nie znał się na inwestycjach , ekonomi ,dotacjach itp. i stworzył nowy etat wicewójta , wziął sobie Moskwę , który wszytko za nauczycielczynę +gamonia robił aż wydymał go i sam został wójtem na kilkanaście lat.Wójt gminy Skierniewice powinien wiedzieć rozwój wiosek ,kanalizacja , wodociąg,drogi , chodniki , nowe inwestycje to podstawa.Dziś nie ma pierdzenia w fotel obracany i ukrywania się przed mediami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~j 10 ponad rok temuocena: 86% 

  proponuje wypowiadać sie merytorycznie a nie obrażać poszczególne osoby. Wiadome jest, że każdy by chciał złote góry, piękne drogi, chodniki, fotowoltaika, oczyszczalnie itd. tyle że z pustego to i salomon nie naleje !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ziiii 9 ponad rok temuocena: 33% 

  Pan Biernat tak pięknie mówi na sesji a jakie on ma dokonania na swoim koncie na rzecz gminy. Wymaga od wójta po roku kanalizacji a co w tym kierunku zrobił za swoich kadencji? Tamten Wójt był niedobry dla niego ten też niedobry a Pan Biernat taki czysty jak łza? Po chamsku i jeszcze na tej samej wsi mieszkać. Wstyd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~artur 8 ponad rok temuocena: 50% 

  on radny on bezradny po co wybieraja dupka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~a 7 ponad rok temuocena: 50% 

  do KM, dyskusja posłużyłaby wszystkim, jak radny Biernat by przedstawił wyjście z tej sytuacji jak ktos dobrze napisał. A tymczasem jesteśmy w czarnej d... z tym problemem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~KM 6 ponad rok temuocena: 50% 

  Masz prawo do swoich ocen, ale skoro komuś coś zarzucasz może użyłbyś jakiś argumentów? Wtedy dyskusja posłuży nam wszystkim.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mieszkaniec Gminy 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Ciekawe czy radni sobie "obetną" diety za brak tzw. skutecznych działań dla dobra tych, którzy ich wybrali...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rs 4 ponad rok temuocena: 75% 

  Tak powinna być w każdej gminie ale co niektórzy wójtowie radnych mają w jednym palcu mimo że nic nie robią tylko biorą pieniądze za siedzenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~zibi 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Po roku żółta kartka !!! No,no to trzeba sobie dobrze zasłużyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~M 2 ponad rok temu

  Bardzo dobrze, polityka to nie miejsce pracy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Uyr 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Straszne. Biedny Wójt.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Pierwszy ślub w plenerze w historii jeżowskiego...

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

Pierwszy rodzinny piknik w Krężcach

W Michowicach było rodzinnie i wesoło

W Słupi świętowały rodziny

Miliony na infrastrukturę w powiecie

Inwestowali w kapitał ludzki

9 czerwca. Wybory do Parlamentu Europejskiego. Te...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA