Od dwudziestu dwóch latach wystawia na licytację złote jabłuszka. Co roku przygotowuje nowy, oryginalny projekt. W tym roku Marek Woźniak, jubiler ze Skierniewic na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotował dwa jabłuszka - jedno zostanie w Skierniewicach, drugie właśnie trafiło do sztabu głównego Orkiestry. Jurek Owsiak był zachwycony.

– Zawsze pierwszej prezentacji towarzyszy szczególny stres, obawa, że komuś się nie spodoba. Niepokój twórczy to jednak nie najgorszy objaw – żartuje Marek Woźniak. Przeważnie jabłko wędruje do miejscowych przedsiębiorców, zdarza się, że trafia do kolekcji osób prywatnych. W tym roku są dwa jabłuszka. Jedno z nich dziś, 9 stycznia trafiło do sztabu głównego WOŚP. Na oczach Polski w niedzielę, 12 stycznia licytować je będzie Jerzy Owsiak.

– To kolejna fantastyczna okazja na promocję Skierniewic, miejsca, gdzie rosną złote jabłka – żartują urzędnicy.
W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Na ulice Skierniewic wyjdzie ponad 100 wolontariuszy, w kraju będzie ich ponad 100 tys.
 

Podczas ubiegłorocznego finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała rekordową kwotę – ponad 175 milionów złotych. Po raz pierwszy w historii WOŚP więcej pieniędzy wpłynęło przez internet niż z puszek na ulicy. Od początku swojej działalności Fundacja WOŚP zebrała z kolei kwotę ponad miliarda zł. Niemal 900 tysięcy złotych – o tej wartości sprzęt trafił do skierniewickiego szpitala.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

6Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Nikola 6 ponad rok temuocena: 0% 

  Bardzo się cieszę bo gdyby nie Jurek Owsiak to w szpitalach bieda by wchodziła. A tak dzieciaczki są ratowanie, seniorzy, i inni ludzie co potrzebują tych wszystkich rzeczy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Joanna 5 ponad rok temuocena: 40% 

  Piękny gest w słusznej sprawie !!! Jestem całym sercem za WOŚP, moje dziecko korzystało w szpitalu właśnie ze sprzętu zakupionego dzięki zebranym pieniążkom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 4 ponad rok temuocena: 83% 

  No to jeszcze raz bo cenzura. Mowienie o owsiaku jako szlachetnym filantropie to albo ignorancja, albo głupota. A może jedno i drugie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Redakcja 3 ponad rok temuocena: 67% 

  Szanowny Panie, nie ma żadnej cenzury, sam system eliminuje wypowiedzi, które sprowadzają się do ciągu słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Krócej - nie bluzgać, znajdzie Pan wpis pod tekstem:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Czas strzyżenia rozpoczęty. Golić frajerów. Majątek Jurasa to tylko 40 baniek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~leszek jek 1 ponad rok temuocena: 60% 

  Zawsze mozesz wplacic na caritas albo na rydzyka smutne jest to ze bez jurka nasze szpitale bylyby biedne bo nasi rzadzacy maja nas w d...... bo sami sie leccza w klinikach rzadowych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2685 sekundy