z miasta

oświata

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2020 | 02:44 komentarzy 8

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Na kilka dni przed balem maturalnym ks. dr Piotr Karpiński, dyrektor Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego w Skierniewicach po raz kolejny odebrał gratulacje i podziękowania. Daleko za sobą pozostawia oświatowe okręty flagowe – publiczne licea ogólnokształcące w powiatach skierniewickim, rawskim i żyrardowskim.

Przed uczniami Klasyka najlepsze uczelnie w kraju i poza granicami – to naprawdę miła informacja tuż przed  balem maturalnym. "Perspektywy" opublikowały właśnie doroczny ranking najlepszych polskich szkół.
Tradycyjnie wyniki zestawienia zostały ogłoszone o północy z 9 na 10 stycznia. Nie powtórzyła się historia z minionego roku, gdy zainteresowanie rankingiem było tak duże, że serwery nie wytrzymały obciążania.

Nie było niespodzianki rok temu, nie ma w tym roku – utrzymali się w pierwszej setce „złotych szkół”. Skierniewickie LO Klasyk zajęło w tym roku 5 miejsce w Łódzkiem i 74 w kraju.

W rankingu maturalnym liceów na 211 miejscu w kraju i 17 w regionie (na 70 klasyfikowanych) notowane jest Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa ze Skierniewic.

24 miejsce w Łódzkiem i 332 w zestawieniu ogólnopolskim zajęło LO im. M. Skłodowskiej-Curie z Rawy Mazowieckiej. Na 55 w województwie i 853 w kraju Perspektywy sklasyfikowały LO im. W. Szymborskiej w Skierniewicach.

Szkoły w Łódzkiem, biorąc pod uwagę zastawienie, a więc udział w konkursach tematycznych , olimpiadach, w końcu wyniki matur, lepiej wypadają niż znane nam licea na Mazowszu. Żeromski z Żyrardowa znalazł się zdecydowanie poniżej oczekiwań – na 506 miejscu w kraju i 101 na Mazowszu.

W tegorocznym rankingu prawdziwym złotem jest – kolejny rok z rzędu – Technikum im. W. Szymborskiej w Skierniewicach w ZS nr 3. Notowane jest na 95 miejscu wśród techników w kraju i 5 w regionie łódzkim. Wysoko znalazło się Technikum z ZSP im W. Reymonta w Rawie Mazowieckiej – 7 w województwie i 176 miejsce w kraju. Technikum im. K.K. Baczyńskiego z Białej w tym roku jest na 19 miejscu w regionie i 396 w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Jest jeszcze w rankingu kategoria 500+, czyli technika, które zajęły odległe, poniżej pierwszej pięćsetki, miejsca w zestawieniu ogólnopolskim – Technikum w ZS nr 1 im. Piłsudskiego w Skierniewicach, Technikum im. ppłk. Sulińskiego w ZS nr 4 i Technikum w ZSZ 2 im. chor. Paczkowskiego w Skierniewicach.

Oficjalne wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 zostały ogłoszone podczas uroczystej gali w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Połowę z pierwszych dwudziestu szkół średnich w Polsce stanowią stołeczne szkoły.
Wiceprezydent m.st. Warszawa Renata Kaznowska przyznała : – Z naszych statystyk wynika, że corocznie blisko czterdzieści procent uczniów szkół średnich w stolicy to młodzież spoza Warszawy, przyjeżdżająca tu najpierw do liceum czy technikum, potem zostająca na studia i, nierzadko, na całe życie. Ogromnie nas cieszą zatem wyniki tego rankingu, ponieważ pokazują, że Warszawa jest edukacyjną potęgą na mapie Polski, odzwierciedlają potencjał szkół stolicy.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 9

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

8Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~j... kler 8 5 miesięcy temu

  Klasyk to wylegarnia katolickich zboczencow

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 7 5 miesięcy temuocena: 43% 

  Co to za szkoła przy kręgielni . A no tzw. " Prywatna + wyznaniowa !". Takie szkoły to w Iranie uczą tylko homofobii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maja 6 5 miesięcy temuocena: 80% 

  Przecież dzieci z klasyka chodzą na korepetycje. W klasie maturalnej już wszyscy. Dzieci zdolne i korki to wynik dobry.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~majorus 5 5 miesięcy temuocena: 78% 

  Do Prusa czy ekonomika idą dzieci z różnymi wynikami na świadectwie, a do klasyku idą najlepsi. Więc nic dziwnego,ze Klasyk zdobył taki wynik w kraju. Niech przyjmie młodzież z niższymi średnimi ocen, wtedy zobaczymy miejsce w rankingu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~neb 4 5 miesięcy temuocena: 20% 

  Taka jest idea szkół prywatnych. Nie ogarniasz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agniesinek77 3 5 miesięcy temuocena: 63% 

  Dziwię się rodzicom że posylaja swoje dzieci paszcze pedofilów i jeszcze płacą za to gruba kasę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ben 2 5 miesięcy temu

  Ale ty prostacka jesteś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tyle 1 5 miesięcy temuocena: 64% 

  A potem trafiają na "rynek pracy" i liczą się tylko układy i plecki...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.287 sekundy