społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 stycznia 2020 | 10:30 komentarzy 5

(Fot. screen/airly.eu)

Dziś (17.01) nad posesjami w gminie Jaktorów pojawił się specjalistyczny dron. To pierwsza tego typu akcja.

– Urządzenie wyposażone jest w specjalne czujniki, które rejestrują toksyny. Gdy wykryje znaczne stężenie na posesje wchodzą pracownicy urzędu gminy i pobierają próbkę do badań – wyjaśnia Sławomir Kamiński z jaktorowskiego urzędu.

Osobie palącej w piecu np. śmieciami grozi mandat, czy też skierowanie sprawy do sądu. To początek tego typu kontroli. Miejscowości w jaktorowskiej gminie nierzadko spowija smog. Czy dron do kontroli kopciuchów jest na wyposażeniu gminy?

– Wynajęliśmy specjalistyczną firmę – tłumaczy Sławomir Kamiński.

Kosztów wynajęcia jednak nie chce ujawnić. Zasłania się tajemnicą handlową. Do tematu wrócimy w czwartek (23.01) w „Głosie Żyrardowa i Okolicy”.

Żyrardów boryka się także z problemem smogu. Widać to na załączonej mapy, chociaż jest wietrznie, to w wielu miejscach jest źle.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Luzak 1 9 miesięcy temu

  Najlepiej niech kupią ze 3 drony i mnóstwo baterii na zmianę bo te male latające brzęczące dziadostwo nie dość że jest żarłoczne to i strasznie denerwujące, rozumiem że gmina chce stworzyc nowa rozrywkę dla mieszkańców jaką będzie strzelanie w drona. Na moją przestrzeń powietrzna nie wleci bo mój dron go pogoni :p

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AB 0 9 miesięcy temuocena: 33% 

  A czy "pilot" tego drona ma licencję UAV -czy po prostu "urzędowo" łamie prawo latając bez uprawnień ? Co z bezpieczeństwem latania nad terenem zabudowanym wśród ludzi ? - bo zdaje się, że wg prawa lotniczego obowiązują minimalne odległości od granicy zabudowań, od miejsca przebywania ludzi i od pojazdów ? A co jeśli kilkukilogramowy dron spadnie dziecku na głowę ? Czy czujniki mają homologację -czy sam fakt, że dron latał ma być pretekstem do wchodzenia na prywatny teren ? i każdego będzie można pomówić ? I jaka podstawa prawna do takiego wejścia komuś do domu celem kontroli ? Zezwolenie np. prezydenta miasta czy sołtysa ? Toż to równe poważne jak zezwolenie mieszkańca żeby inny romansował z żona P Władcy Samowolnego.... - lub jak namowa jednego sąsiada żeby drugi okradł trzeciego... Trzeba walczyć z kopciuchami -ale nic nie upoważnia władzy i "władzy" do łamania prawa...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stowarzyszenie z Eleusis -1 9 miesięcy temu

  Niech latają i sprawdzają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TT -2 9 miesięcy temuocena: 50% 

  U nas w mieście dron jest tylko do zabawy, bo nie widać efektów antysmogowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ręce opadają -3 9 miesięcy temuocena: 67% 

  I tak oto redaktor Szczepański w porę ostrzegł osoby łamiące prawo...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2848 sekundy