kultura

Wystawy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 stycznia 2020 | 15:22 komentarzy 1

(fot. Joanna Młynarczyk)

Skierniewickie Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach zaprasza do obejrzenia najnowszej wystawy Wandy Wójcik zatytułowanej „W stronę pejzażu”.

Artystka mieszkająca obecnie w Wołominie, w dwóch pomieszczeniach wystawienniczych, udostępniła zwiedzającym 30 swoich prac. Są pejzaże wykonane akrylem, farbą olejną, są pastele. Najstarsze namalowane zostały ponad 20 lat temu, najnowsza pochodzi sprzed tygodnia i w Skierniewicach ma swoją premierę.

– Ta najnowsza nosi tytuł „Gdzieś w Nowym Meksyku” i powstała po powrocie z podróży. Nie lubię jednak mówić o swoich pracach, wolę jak odbiorca sam z nimi obcuje – przyznaje Wanda Wójcik.

To już druga indywidualna wystawa artystki w Skierniewicach.

– Każdy, kto lubi sztukę współczesną powinien zajrzeć do galerii – zachęca artystka.

Wystawę można oglądać do 2 lutego.

Słowo o artystce

Wanda Wójcik mieszka w Wołominie. Ukończyła studia artystyczne w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku w pracowni prof. Piotra Potworowskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Artura Nachta Samborskiego. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1966 roku. Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Pracuje twórczo w dziedzinach: malarstwo, rysunek, pastel, collage. Brała udział w ponad 60 wystawach zbiorowych, miała 18 wystaw indywidualnych. Prace artystki znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Kanadzie i USA.
 


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Miejscowy 0 ponad rok temu

  Gnioty w Skierniewicach i wystawianie totalnej miernoty! To ma być sztuka ? , to ma być kultura ? .Jeszcze organizować kosztowną wystawę nie swojego , miejscowego artysty a obcych Pacykarzy z województwa mazowieckiego . Dlaczego Skierniewice mają być sponsorem wystaw dla "PACYKARZY ! " z całej Europy a może i świata . Kto za to płaci ? Likwidowane są w Skierniewicach szkoły , biblioteki i przedszkola a w takie BWA wyrzuca się pieniądze jak na śmietnik od dobrych kilku lat .Bez pojęcia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3212 sekundy