kultura

Imprezy i koncerty

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 stycznia 2020 | 21:24 komentarzy 1

(fot. Joanna Młynarczyk)

Seniorzy z Rawki odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach. Przybyli do nich z programem artystycznym.

Grupa teatralna Karuzela Czasu wystawiła spektakl „Herody” – opowieść o narodzeniu Jezusa, a zespół wokalno-instrumentalny Radość Jesieni zaprezentował kolędy, m. in. „Dnia jednego o północy”, „Jezus malusieńki”, „Mędrcy świata, monarchowie” oraz kolędę w gwarze łowickiej „Za oknem mroźna noc”.

– Szczególnie dużo mamy wizyt z zewnątrz w okresie okołoświątecznym. Naszych podopiecznych odwiedzają seniorzy z klubów seniora, wolontariusze ze szkół, a nawet grupy przedszkolne ze swoimi przedstawieniami – informuje Łukasz Czuba, zastępca kierownika w DPS. – Jest to z korzyścią dla mieszkańców domu, bo niezwykle potrzebny jest im kontakt ze światem z zewnątrz. Na co dzień jesteśmy niestety zamkniętą grupą, a każdy kto przychodzi, przynosi coś nowego, co potem mieszkańcy przez wiele dni wspominają.


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Włodzimierz. 0 ponad rok temu

  Kontakt seniorów z "nieco starszymi" seniorami jest potrzebny, konieczny i sprawia radość obu stronom. Chwała wszystkim Klubom Seniorów, którzy nawiązali współpracę z tą tak bardzo potrzebną placówką w naszym mieście. Odwiedzajmy pensjonariszy naszego skierniewickiego DPS. Ogromne podziękowania dla Pani red. Joanny Młynarczyk za propagowanie tak ważnych stosunków społecznych na łamach "Głosu" i jej ogromne zaangażowanie w sprawy seniorów...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2682 sekundy