(fot. Joanna Młynarczyk)

W sentymentalną, muzyczną podróż do lat dwudziestych zabrali skierniewiczan w niedzielny wieczór (19.01) Ewa Makomaska i Zbigniew Rymarz. Koncert poprowadził Jarosław Wojciechowski.

Sala koncertowa Muzeum Historycznego Skierniewic wypełniona była po brzegi. Miłośnicy muzyki lat dwudziestych przybyli posłuchać największych przebojów tamtego okresu. Ewa Makomaska zaśpiewała piosenki z repertuaru Zuli Pogorzelskiej, Miry Zimińskiej, Hanki Ordonówny, Stefanii Górskiej i innych.

– Staramy się tak dobierać nasz repertuar koncertowy, żeby było to coś niszowego, mniej popularnego niż muzyka słyszana w radio – tłumaczy Agata Niedziółka, dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic. – Nie stawiamy na rozrywkę, a raczej na muzykę z nutą historii, sentymentalnych wspomnień. Można powiedzieć, że w nasz repertuar wkładamy dawny czar. Ale chcemy także promować muzykę klasyczną i naszych młodych artystów ze szkoły muzycznej – dodaje.

Z koncertem w muzeum połączona była wystawa wyeksponowana w tej samej sali, zatytułowana „W melodii jest siła zaklęta. Polscy twórcy estrady w XX-leciu międzywojennym”, a na niej znane i zapomniane postaci scen II Rzeczpospolitej oraz ich dorobek artystyczny – okładki przedwojennych programów teatralnych, kabaretowych i filmowych, okładki płyt, reklam i katalogów.
 


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2905 sekundy