Młodzi szachiści ze Skierniewic wypadli bardzo dobrze podczas zawodów Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Nz zdjęciu pierwsza z lewej Patrycja Kochanowska. (fot. KSz Piątka)

Patrycja Kochanowska, dziewięcioletnia zawodniczka Klubu Szachowego Piątka Skierniewice została złotą medalistką Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach.

Tradycyjnie na początku roku (4-11.01) w Pokrzywnej spotkali się najlepsi szachiści kraju, by wziąć udział w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach. Wśród uczestników znalazła się silna grupa ze Skierniewic. Podopieczni Bogusława Bodera rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych.

Najlepiej zaprezentowali się najmłodsi szachiści. W grupie do lat 9 mistrzostwo Polski wywalczyła Patrycja Kochanowska, a wicemistrzostwo Zuzanna Górecka. Obie zawodniczki zakończyły zawody bez porażki z taką samą ilością punktów, o miejscach decydowały małe punkty.

Po zaciętej walce wicemistrzostwo Polski chłopców do lat 9 zdobył Szymon Boryna.

W grupie dziewcząt do lat 15 wicemistrzostwo Polski zdobyła Zuzanna Łukasik, a 5. miejsce zajęła Marysia Sokół, która pechowo straciła 3. miejsce doznając porażki w ostatniej rundzie turnieju.

Bardzo dobre 3. miejsce wywalczyli Antoni Rosa w grupie do lat 11, Franciszek Bartosik w grupie do lat 15 oraz najmłodszy szachista ze Skierniewic Jakub Kochanowski w grupie do lat 7.

W niedzielę (19.01) szachiści ponownie stanęli do walki i rozpoczęli rywalizację w VIII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym “Gwiazda Północy” w Jastrzębiej Górze.