Rugby Club Skierniewice prężnie się rozwija, co może cieszyć wszystkich, którzy liczą na jak najszerszą sportową ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży w Skierniewicach.

Rugby Club Skierniewice prężnie się rozwija, co może cieszyć wszystkich, którzy liczą na jak najszerszą sportową ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży w Skierniewicach. (fot. Rugby Club)

 

Rugby Club Skierniewice funkcjonuje na sportowej mapie Skierniewic od września 2018 roku. Przez minione 1,5 roku klub zbudował silną pozycję, a z miesiąca na miesiąc rozwija się i rośnie w siłę. W klubie trenuje już 40 adeptów rugby. Dzięki powstaniu nowego stowarzyszenia młodzi skierniewiczanie otrzymali kolejną sportową alternatywę.

 

 

 

Zanim trener Marcin Stencel rozpoczął tworzenie struktur rugby w Skierniewicach reaktywował żeńską drużynę Tygrysice Sochaczew. W październiku 2018 pierwsi adepci rugby wzięli udział w treningach Rugby Club Skierniewice. Wówczas trenowano 2 razy dziennie, a uczestnicy zajęć prowadzonych przez byłego zawodnika Orkana Sochaczew

poznawali tajniki rugby 7-osobowego. Treningi rozpoczęli w październiku, w ośmioosobowym składzie.

– Na pierwszym treningu pojawiło się czterech chłopców i cztery dziewczynki – wspomina trener. Po miesiącu było już 20 adeptów rugby w Skierniewicach, a treningu na trening chętnych przybywało. Dzieci i rodzice uczestniczących w zajęciach dzieci byli i są bardzo zadowoleni z zajęć prowadzonych przez trenera z 11-letnim doświadczeniem. Chwalą sobie przede wszystkim ich wszechstronność. Na zajęciach dominują chłopcy w wieku 11, 10, 9 i 8 lat.

Zaledwie po kilku miesiącach funkcjonowania klub podjął starania o otrzymanie wsparcia finansowego z urzędu miasta w postaci dotacji.

– Nie ukrywam, że bez dotacji ciężko będzie nam funkcjonować – mówił wówczas Marcin Stencel. Udało się, klub otrzymał wsparcie w kwocie 5 tysięcy. – W debiucie nie otrzymaliśmy co prawda kwoty o jaką wnioskowaliśmy, ale od czegoś trzeba zacząć. Najważniejsze, że wniosek został napisany bardzo solidnie i Prezydent Miasta Skierniewice wesprze nasze działania. Teraz musimy tylko udowodnić, że warto wspierać Rugby Club Skierniewice, a w kolejnym konkursie powiedzie nam się z pewnością lepiej – mówił na początku 2019 roku Marcin Stencel.

Rok 2019 dla rugbistów ze Skierniewic był bardzo udany.

Skierniewiczanie w 2019 roku wystąpili w turniejach w Warszawie, Łodzi, Jarocinie, Częstochowie i Sochaczewie, utworzono aktywną grupę rady rodziców, a klub zorganizował także wyjazd na obóz sportowo-rekreacyjny do Kielc.

W międzyczasie stowarzyszenie otrzymało Certyfikat Znak Jakości, jako podmiot ekonomii społecznej. Klub został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie za całokształt podejmowanych inicjatyw, ciągły rozwój i kształtowanie swojej jakości oraz dobrych wartości i ideałów, które propaguje wśród najmłodszych i nie tylko.

Przyszły także pierwsze znaczące sukcesy sportowe.

Więcej o prężnie rozwijającym się rugby w Skierniewicach w najnowszym (30.01) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

Deszczowe półfinały piłkarskiego Turnieju o...

American dream Jana Michalaka

Cenny sparing Unii. Rywalem drugoligowa Polonia...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA