z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 lutego 2020 | 10:46 komentarzy 2
Jacek Ozdoba (z prawej) został wicemnistrem klimatu.

Jacek Ozdoba (z prawej) został wicemnistrem klimatu. (Fot.screen//twitter.com/OzdobaJacek)

Jacek Ozdoba, poseł z naszego okręgu został wiceministrem klimatu. Zobaczymy, czy poradzi sobie, m.in. ze sprawą wzrostu cen za odpady. W tej „działce” potrzebne jest działanie, i to pilne.

To kolejny „nasz poseł” w rządzie. Na początku grudnia Maciej Małecki (PiS) został nowym wiceministrem aktywów państwowych. W styczniu wicepremier Jacek Sasin w wywiadzie dla Radia Zet tłumaczył, że ministerstwo aktywów powstało po to, żeby zebrać nadzór właścicielski nad rozproszonymi po różnych resortach spółkach państwa. Dodał, że sektor zbrojeniowy będzie nadzorował wiceminister Maciej Małecki.

Teraz kolejny poseł otrzymał posadę w rządzie. Z końcem stycznia Jacek Ozdoba został wiceministrem klimatu. Podczas ostatnich wyborów poseł Solidarnej Polski startował z listy PiS w okręgu płocko-ciechanowskim. Uzyskał 18 tysięcy głosów, a w samym powiecie żyrardowskim 1 246. Teraz liczymy, że rozwiąże istotny problemem dla Żyrardowa. Będzie zajmował się sprawami związanymi z nadzorem gospodarki odpadami w kraju. Może na początek powstrzymać wzrost cen za odpady?

Jacek Ozdoba, to 29-letni prawnik ze stolicy. Były radny Mokotowa, a potem stołeczny. Od początku działalności publicznej angażuje się w działania związane z ochroną środowiska. Od 2018 pracował w kancelarii premiera Beaty Szydło, a potem Mateusza Morawieckiego.

W 2018 roku koordynował prace zespołu tworzącego program walki z zanieczyszczeniem powietrza oraz gospodarki odpadami komunalnymi. Niedawno prosiliśmy go o komentarz w sprawie podnoszonego przez Koalicję Obywatelską i ludowców podziału Mazowsza. Wydzielenia z niego Warszawy. Wiceminister skomentował dla „Głosu”: - Słyszałem o koncepcji podziału województwa. Nie znam, na jaki jest to etapie, gdyż teraz mój czas zapełnia sprawa reformy sądów. Natomiast co do samej koncepcji, nie jestem przeciwny, zwłaszcza gdyby więcej środków trafiło do tak zwanego wianuszka. Należy się nad tym zastanowić. Ja rozumiem, że samorządowcy PO straszą wizjami, bo na znaczeniu straciłyby ich funkcje. Widać jednak dysproporcje rozwoju między Warszawą a regionami dalej położonymi, chociażby płockim.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 17

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 13
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~wdq 0 8 miesięcy temuocena: 30% 

  taaa PISobolszewicy i ich kreatywna ekonomia, smiechu warte, niedlugo przyjdzie nam szukac gów....a po smietnikach przez te ich rządy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podziękowania od Komitetu Centralnego -1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Partia dziękuje towarzyszowi Szczepańskiemu za szerzenie politycznie poprawnej narracji agitacyjnej! Proszę się nie zrażać oskarżeniami o BRAK OBIEKTYWIZMU lub BRAK JAKICHKOLWIEK STANDARDÓW DZIENNIKARSKICH. To nieistotne szczegóły, a cel uświęca środki.Tak 3mać Wołodia!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2624 sekundy