Zuzanna Górecka była janlepsza w kategorii do lat 10 podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego 'Gwiazda Północy'.

Zuzanna Górecka była janlepsza w kategorii do lat 10 podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego "Gwiazda Północy". (fot. KSz Piątka)

Reprezentanci Klubu Szachowego Piątka Skierniewice rywalizowali w Jastrzębiej Górze, gdzie w dniach 20-26 stycznia odbywał się VIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Gwiazda Północy". Złoty medal w kategorii do lat 10 zdobyła Zuzanna Górecka.

Tegoroczny turniej w Jastrzębiej Górze był rekordowym pod względem frekwencji. Zawodnicy grali w trzech kategoriach wiekowych, open, do lat 10 i do lat 14. Wystartowało w sumie prawie 450 szachistów, aż 16 ze Skierniewic.

Dobrą formę ze Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski potwierdziły Zuzanna Górecka i Patrycja Kochanowska. Zuzia wywalczyła złoty medal w kategorii dziewczynek do lat 10, poprawiając ubiegłoroczny wynik, kiedy to zdobyła srebrny medal do lat 8. Patrycja zdobyła brązowy medal w tej samej kategorii.

Dobre 4. miejsce w kategorii chłopców do lat 10 wywalczył Szymon Boryna, a 6. miejsce Jan Durzyński.

Szymon jednoczenie uplasował się na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej turnieju do lat 10, natomiast 5. miejsce zajęła Zuzia. Oboje zdobyli po 7 punktów, tyle samo co zdobywca brązowego medalu, który miał lepszą punktację pomocniczą, tzw. "buchholza".

Zuzanna Górecka, Szymon Boryna oraz Jan Burzyński pod koniec lutego wystartują w Finałach Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10. Trenerem szachistów jest Bogdan Boder.