Anna Kłosińska szlifuje formę przed halowymi mistrzostwami Polski.

Anna Kłosińska szlifuje formę przed halowymi mistrzostwami Polski. (fot. KowalskyPhotos)

Lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego Vis Skierniewice w weekend (8-9.02) startowali w Łodzi i Spale. Podopieczni Jolanty Barskiej i Joanny Korwek ustanawiali kolejne rekordy życiowe.

W sobotę (8.02) w Aleksandrowie Łódzkim odbył się miting halowy, w którym z powodzeniem rywalizowali zawodnicy UKS Vis. W kategorii młodziczek bardzo dobre 2. miejsce w konkursie skoku w dal zajęła Anna Bibik, która skoczyła 4.97 m.

W kategorii juniorki młodsze w konkursie trójskoku rywalizowały dwie zawodniczki ze Skierniewic. Rywalizację, z rekordem życiowym 10.98 m wygrała Anna Kłosińska, na 4. pozycji zmagania ukończyła Maja Jabłońska z rekordem życiowym 10.33 m.

Dzień później (9.02) skierniewiczanie udali się do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, gdzie odbył się otwarty, ogólnopolski Halowy Sprawdzian Kontrolny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Rywalizowano bez podziału na kategorie wiekowe.

W kolebce lekkoatletów startowały: Anna Bibik, Anna Kłosińska i Maja Jabłońska.

Na dystansie 60 metrów rywalizowały 63 zawodniczki. Anna Bibik ustanawiając rekord życiowy 8.13 sek. zajęła 25. miejsce. W stawce przed Anią znalazła się tylko jedna zawodniczka z rocznika Ani (2005), pozostałe były zdecydowanie starsze.

W konkursie skoku w dal wystartowało 13 zawodniczek. Z najlepszym wynikiem sezonu (5.16 m) 7. miejsce w stawce zajęła Anna Kłosińska, którą wyprzedziły zawodniczki starsze. Próby Ani były bardzo równe, tylko jedna spalona (4.92, x, 5.16, 5.01, 4.93, 4.95).

W trójskoku także 7. miejsce zajęła Maja Jabłońska z wynikiem 9.82.