wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2020 | 09:44 komentarzy 15
Zapadł wyrok w sprawie hejtowania rodziny przedsiębiorców.

Zapadł wyrok w sprawie hejtowania rodziny przedsiębiorców. (Justyna Napierała)

Zapadł wyrok w głośnej sprawie hejtowania rodziny Koperskich. Łukasz Koperski sprawiedliwości szukał w sądzie po tym jak przeszedł piekło po akcji hejtowania go w Internecie. Sprawca przyznał się do winny, sąd uznał, że wiedział co robi. Wyrok jest jednak dla pokrzywdzonego niezadawalający: grzywna 3 tys. złotych na rzecz stowarzyszenia Uśmiech Dziecka z Mszczonowa (Łukasz Koperski żądał na rzecz stowarzyszenia 50 tys. złotych), 300 złotych zwrot kosztów procesu, winny został zwolniony z opłaty sądowej. Hejter ma też oficjalnie przeprosić samorządowca i przedsiębiorcę na łamach „Głosu Żyrardowa i Okolicy”, na tablicach ogłoszeń urzędu w Żyrardowie i Mszczonowie oraz Wiskitkach ma się pojawić stosowna informacja.

– Nie jestem usatysfakcjonowany wyrokiem – mówi Łukasz Koperski. To co się działo w jego życiu bez jego winny jak podkreśla było dramatem.

– Byłem aktywny w różnych organizacjach branżowych, dzwonili z diecezji, różni ludzie pytali co się dzieje. Musiałem się tłumaczyć się z czegoś co nie miało miejsca – mówi.

– Cieszę się tylko z tego, że hejter przyznał, że słowa które pisał w Internecie były wyssane z palca – dodaje.

Przypomnijmy zdarzenie miało miejsca od 14 stycznia 2014 roku do 15 maja 2014 roku. W tym czasie powstało 14 artykułów szkalujących Koperskich.

Ten, który hejtował Łukasza Koperskiego po dwóch latach przyszedł do niego i przyznał się do winy. Mówił, że to jego oczyszczenie, bo działa pod wpływem Boga a wcześniej kierował nim szatan. Całą historię z cbaraport zmyślił dla zysku z innymi, których nie chce ujawnić. Rodzina Koperskich od razu wniosła sprawę z powództwa cywilnego. Szczepan J. został zdiagnozowany, wynika, wiedział co robi.

– Jakbym był słabszy mógłbym nie przeżyć, w takim byłem stanie psychicznym – mówi Łukasz Koperski, przedsiębiorca i samorządowiec.

Swemu oprawcy, który znieważał go w Internecie wytoczył proces. Żądał 50 tys. złotych z przeznaczeniem na Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka w Mszczonowie i publicznego oczyszczenia, niestety wyrok jest niewspółmierny do tego co chciał pokrzywdzony.

Sprawcę odkryły nie służby ale on sam, po dwóch latach od dramatu, hejtowania w Internecie przyszedł do Łukasza Koperskiego i oznajmił: To ja!

– Przyszedłem, bo chciałem oczyścić swoją duszę, tak mi nakazał Bóg, wcześniej byłem pod wpływem szatana – deklaruje.

Pytany, czy wie, jaką krzywdę wyrządził? Mówi, że żałuje i jest świadom.

– Nikt by mnie nie ujawnił, to była moja decyzja, bo żyję w zgodzie z Bogiem – mówi J.

Horror rodziny Koperskich rozpoczął się w 2014 roku. W Internecie pojawiło się zjawisko, strona cbaraport. Nie było osoby w regionie, która by nie zerknęła co tam jest napisane. Same sensacje, zmyślone.

– To wszystko było wyssane z palca – powtarza Szczepan J.

Informacje dotyczyły znanych postaci, a że był to rok wyborczy, budziły emocje. Na końcu przestępcy skupili się głównie na Łukaszu Koperskim i jego firmie. Wypisywano niestworzone historie o grupie trzymającej władzę, pojawiały się wiadomości o tym, że grupa ta sprzedaje narządy, wypisywano rzekome powiązania z lekarzami, szefami instytucji, samorządowcami. Dla wiarygodności posługiwano się nazwiskami, funkcjonującymi w życiu publicznym.

Wszystko dla zysku, bo jak deklaruje Szczepan J. w końcowej fazie mieli się zgłosić do poszkodowanych o haracz, w zamian za usunięcie treści z Internetu. W istocie nigdy do tego nie doszło. Pieniędzy nie zarobił.

– To było straszne, rodzina wpadła w panikę, bo zaczęto szargać pamięć mojego ojca. Ktoś wziął informacje ze strony internetowej naszej firmy, gdzie zapisana była historia rodu i wypisywał, że mój tata współpracował z hitlerowcami, ze służbami PRL-u, dlatego udało się mu przetrwać. Tego już nie mogłem znieść, cała rodzina domagała się wyjaśnienia, bo wszystkich bardzo to krzywdziło – mówi Łukasz Koperski.

– Mam cztery siostry i brata, byli wstrząśnięci, błagali zrób coś z tym. Dotknęło to moją rodzinę, poprzysiągłem sobie, że nigdy nie odpuszczę i znajdę winnych, doprowadzę do szczęśliwego dla mnie finału sprawy – mówi Koperski.

– W Mszczonowie zatrzymywali mnie na ulicy, dzwonili z ordynariatów, z Izby Gospodarczej, którą tworzyłem i jestem jej honorowym prezesem. Sprawa zataczała coraz szersze kręgi. To było straszne tłumaczyć się, z czegoś czego się nie zrobiło, co było kłamstwem dla zysku. Pamiętam swoje rozpaczliwe wystąpienie na jednej z sesji Rady Miejskiej Mszczonowa, przecież pełniłem wtedy również funkcję przewodniczącego, radni prosili, żebym wyjaśniał, byłem rozgoryczony – mówi Łukasz Koperski.

Po tym jak Szczepan J. przyznał się, ruszył proces z powództwa cywilnego, wyrok uznał Szczepana J. jako winnego popełnionego czynu.

Niestety hejt staje się popularnym zjawiskiem.

– Coraz częściej dochodzi do hejtowania w Internecie. Ludzie są w błędzie i myślą, że w sieci są osobami anonimowymi a w rzeczywistości tak nie jest. Polski kodeks karny zabrania publicznego propagowania ustroju totalitarnego, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych czy też wyznaniowych, a także pomawiania lub znieważania innych osób. To samo dotyczy sytuacji obrażania kogoś wtedy prowadzone jest postępowanie cywilne – mówi Monika Helińska z Komendy Powiatowej Policji w  Żyrardowie.

W przypadku rodziny Koperskich zgłosił się winny jednak nierzadko hejt rujnuje ludziom życie i łamie kariery. Niewyjaśnione pomówienie odbija się piętnem.

Inicjały sprawcy zostały zmienione.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 27

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 4
  WKURZAJĄCY
 • 6
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Luzeer 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Do redakcji. Nic takiego nie zauważyłem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luzzer 0 miesiąc temuocena: 88% 

  Wczoraj było kilka komentarzy więcej. Dlaczego zniknęły..?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Redakcja -1 miesiąc temuocena: 0% 

  Szanowny Panie, wypowiedzi, w których znajdują się wulgaryzmy usuwane są automatycznie przez system. Podobnie spam, i kryptoreklama. To jedyne powody, dla których nie znajduje Pan komentarzy, którymi jest Pan zainteresowany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luzeer -2 miesiąc temuocena: 100% 

  Źle się stało, że oprócz Koperskich, nikt z pomówionych nie wytoczyl sprawcy - sprawcom sprawy. Wtedy wyrok mógłby być dużo dużo wyższy. Dziwne jest również to, że Koperscy nie zarzadali ujawnienia danych personalnych tego idioty....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jeremi -3 miesiąc temuocena: 100% 

  Dla takich ludzi jak starosta Wojciech Szustakiwicz, prezydent Andrzej Wilk, przewodniczący mszczonowskiego samorządu Łukasz Koperski, przedsiębiorca Krzysztof Rdest i szefowa NEUROMEDYKI Emilia Kotewska-Avramcewa, a także kilkanaście innych osób, pomówionych o działalność kryminalną i bulwersujące praktyki, było to wielkim dramatem. Nie można było spokojnie przejść obok tych szokujących społeczeństwo rewelacji. Wiele osób nazwę CBA traktowało jako organ publiczny i wierzyło, że to ta instytucja ujawnia takie informacje, mające znamiona poważnych przestępstw.

  Edytowany: miesiąc temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Justyna Napierała -4 miesiąc temuocena: 100% 

  Szanowny Panie Jeremi (anonimowy) pragnę Pana uspokoić tekst jest autorski, z zachowaniem wszelkich dobrych praktyk dziennikarskich, po rozmowach zarówno z jedną jak i drugą stroną. Na przyszłość polecam, by z imienia i nazwiska podpisywać się pod komentarzami, pozdrawiam Justyna Napierała

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jeremi -5 miesiąc temuocena: 50% 

  Szanowna Pani Napierało, jakim prawem tworzą Państwo plagiat? Ww. komentarz oznaczony był miejscem pochodzenia (do wygooglania) ze wskazaniem, że to cytat. Państwo sobie go wyedytowali i uznali za wypowiedz cytującego. To skandal! A poniższy komentarz usunęliście, jakim prawem? ¨Usuwane są tez komentarze mówiące o usuwaniu komentarzy. Cyt. ¨Redakcja wyedytowała post i usunęła informacje mówiąca, że to cytat z archiwalnego artykułu konkurencyjnej lokalnej gazety. Skandal i łamanie prawa! Co to za standardy dziennikarskie?¨ - Jeremi. Jakie mszczonowskie standardy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~przeciwnik hejtu -6 miesiąc temu

  Tak łagodny wyrok kary spowoduje , że osoby które w dalszym ciągu pomawiają i obrażają innych będą czuły się zbyt pewnie, a na to pozwolić nie można.Uważam, że Pan Koperski powinien odwołać się od wyroku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Justyna -7 miesiąc temuocena: 100% 

  Śmieszna kara!!! Za rok znów wstąpi w niego diabeł i napsuje krwi komuś innemu ...np. sędzi prowadzącemu sprawę że praktykuje łapówki a proszę..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~(PO)wolne sądy -8 miesiąc temuocena: 100% 

  I niech mi ktoś powie, że reforma sądownictwa nie jest nam potrzebna. Ten wyrok to jakaś kpina i zaproszenie do łamania prawa. NIe wybierałam pisiorów, ale akurat te postkomunistyczne sądy powinni powinni zreformować. Ta nietykalna kasta powinna służyć społeczeństwu, a nie odwrotnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2554 sekundy