Koszykówka

wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lutego 2020 | 11:00 komentarzy 4
Trener Piotr Sochacki może być zadowolony z występu swojego zespołu.

Trener Piotr Sochacki może być zadowolony z występu swojego zespołu. (fot. UKS Trójka)

Po porażce z WMSS Isetia seniorzy UKS Trójka zrehabilitowali się w pełni. Podopieczni Piotra Sochackiego wygrali z KS Legionem Legionowo 103:59. Wszyscy koszykarze z Żyrardowa zapisali się do meczowego protokołu w rubryce punkty.

Mecz 3. kolejki grupy mistrzowskiej żyrardowianie rozegrali w sobotę (8.02). Przeciwnikiem był zespół KS Legion Legionowo. Od pierwszych minut meczu w poczynaniach gospodarzy widać było chęć rehabilitacji za poniesioną porażkę z poprzedniego tygodnia.

Już po kilku akcjach na tablicy wyników widniał rezultat 10:0 dla miejscowych. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 33:18, druga to lekka zadyszka drużyny, co też odbiło się na wyniku (17:17). Prawdziwy popis gry, przede wszystkim w obronie nastąpił w trzeciej i czwartej kwarcie, w których przeciwnicy rzucili tylko 24 pkt., przy 53. gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 103:59.

Punkty dla Trójki zdobyli: Tomasz Gałan 19, Marcin Uliczka 14, Marcin Wieczorkowski 13, Mariusz Łapiński 12, Bartosz Karasiński 10, Damian Orębski 9, Łukasz Odolczyk 6, Michał Nesterowicz 6, Mariusz Wójcik 5, Filip Firlej 5, Sebastian Parol 2 i Roman Sosiński 2.

− Ten mecz był dla nas niezwykle istotny w kontekście odbudowania morale drużyny, które bez wątpienia podupadło po nieudanym dla nas meczu z ISETIA Warszawa − mówi Piotr Sochacki, trener. − Graliśmy to co sobie założyliśmy przed meczem i to nad czym przez cały tydzień pracowaliśmy. Cieszy forma Tomka Gałana, który po raz kolejny osiągnął dwucyfrową zdobycz punktową. Najważniejsze jest to, że dzisiaj każdy w tym elemencie wpisał się do protokołu. Ważne też jest, że w tym meczu odzyskaliśmy skuteczność, której tak ostatnio brakowało, szczególnie godna uwagi jest skuteczność z linii rzutów osobistych (25 celnych na 27 oddanych rzutów) − zauważa Piotr Sochacki.

Teraz koszykarze mają przerwę w rozgrywkach, na parkiety wrócą ostatniego dnia lutego (29.02). Podejmą wówczas GLKS Nadarzyn.