z miasta

kultura

Wystawy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lutego 2020 | 10:37 komentarzy 1

(fot. Joanna Młynarczyk)

Doroczna wystawa Art./Park Skierniewice, organizowana zawsze w lutym i dedykowana miastu z okazji jego urodzin, w tym roku w wyjątkowy sposób zapisze się na kartach historii.

Otwarta w walentynkowy wieczór (14.02), jedenasta edycja wystawy, jest już ostatnią organizowaną przez Biuro Wystaw Artystycznych. Od marca, funkcjonująca w mieście od 45 lat instytucja nie będzie już odrębną jednostką, a włączona zostanie w struktury Centrum Kultury i Sztuki. Wydarzenie było więc okazją do świętowania wyjątkowego jubileuszu BWA, ale też zamknięcia pewnego etapu jego działalności. Dodatkowo wieloletnia dyrektor biura Barbara Walusiak – koło zamachowe biura, organizator, inicjator wielu projektów pożegnała się z BWA, odchodzi bowiem na emeryturę.

– Jeszcze kilka miesięcy temu nie przypuszczałam, że tak to się potoczy. Coś się jednak kończy, a coś zaczyna – mówiła dyrektor Walusiak.

W 11 Art./Park Skierniewice bierze udział 21 artystów: Daniel Cybula, Marian Grochowski, Maciej Herian, Olga Jagielińska, Ola Kozioł i Suawas Lewy, Bożena Kuzio-Bilska, Jolanta Latkowska-Romaniuk, Zbigniew Matysek, Magdalena Mazurkiewicz, Bożena Ozga-Morawska, Monika Pakuła, Kamilla Pijankowska, Anna Pokora, Marzena Rafińska, Marek Sadowski, Artur Sobieszek, Włodek Warulik, Włodzimierz Wasilewski, Marlena Wojnicz, Anna Maria Zagórska.

Na ekspozycję składa się w sumie 58 prac z wielu dziedzin sztuki. Dominują prace malarskie w różnych technikach, na papierze i na płótnie. Prezentowane są także tkaniny, prace z ręcznie czerpanego papieru, grafika cyfrowa, fotografie cyfrowe, rzeźby, prace multimedialne oraz instalacja. Tematyka ich jest różnorodna.

Prezentowana wystawa sztuki współczesnej jest także ostatnią wystawą, którą można oglądać w galerii przed remontem CKiS. Na ten czas galeria zostanie zamknięta. Wystawę można oglądać jeszcze tylko przez tydzień, do 23 lutego.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gapa 0 4 miesiące temu

  Chyba musiała odejść. Miasto zadłużone tnie etaty więc dostała bilet w jedną stronę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2784 sekundy