(fot. Joanna Młynarczyk)

Dokładnie 563 lata temu Skierniewice otrzymały prawa miejskie. Z tej okazji w kinie Polonez odbyła się (19.02) uroczysta gala. – Życzymy miastu, by kwitło, rozwijało się i by wszystkim mieszkańcom żyło się tu dobrze – te i wiele innych serdecznych życzeń złożyli na ręce prezydenta Krzysztofa Jażdżyka zaproszeni goście.

Jubileusz był okazją do wręczenia wyróżnień osobom, instytucjom i firmom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta na zewnątrz. Kolejny już raz ogłoszono honorowych ambasadorów Skierniewic. W kategorii osoba fizyczna tytuł ten otrzymała Barbara Widulińska, a w kategorii podmiot prawny Akademia Tańca 4-20. Trzeci rok z rzędu zostały wręczone Perły Skierniewic. Otrzymali je: ks. Grzegorz Gołąb, Elżbieta Nowak, Danuta Żakieta oraz Elżbieta Rusiecka-Kucharska. Kolejny też raz docenieni zostali lokalni przedsiębiorcy. Statuetki Wokulski Roku przyznano w trzech kategoriach. W kategorii firma mikro nagrodzona zostało PHU Marka Woźniaka, firma mała – JKM Mirex Sp. z o. o., a firma średnia i duża – Państwowa Uczenia Stefana Batorego.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Izka 1 5 miesięcy temu

  Od kiedy 563 lata to okrągła rocznica i kolejny pretekst do wydawania pieniędzy na głupoty

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gawron 0 5 miesięcy temu

  W przyszłym roku prezydencik sam sobie wręczy nagrodę Ambasadora Skierniewic.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ana -1 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Czy nie uważacie Państwo, że pani Barbara Widulinska jako regularny pracownik UM, odpowiedzialna m.in. za promocję Miasta, pobierająca za wykonaną pracę pensję nie jest najlepszym kandydatem na Honorowego Ambasadora Miasta? W jaki sposób promuje i rozsławia Miasto w kraju i poza jego granicami? Tak jak to jest w przypadku właśnie Akademii Tańca 4-20. Ten laureat jest dla mnie zrozumialy. W mojej opinii niezależnych kandydatów do tytułu nie brakuje. A tu taka krzywa laurka dla samych siebie, żeby nie rzec dla samej siebie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~krak -2 5 miesięcy temu

  To kuriozum. Urząd sam sobie przyznaje nagrody. To nadużycie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lolek -3 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Co roku to samo. Już nie mieli kogo wyróżnić to wzięli Widulińską.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2732 sekundy