(fot. Joanna Młynarczyk)

Miejskie przedszkola nr 13 oraz nr 4 były organizatorami spotkania z okazji rocznicy nadania praw miejskich Skierniewicom. Uroczystej akademii towarzyszył konkurs plastyczny „Moje miasto 563 lata już ma, i jest dla nas najpiękniejsze wśród wszystkich innych miast”.

W konkursie wzięli udział reprezentanci wszystkich miejskich placówek, w sumie 15 dzieci w wieku 5 i 6 lat. Przygotowywały indywidualne prace plastyczne, a tematem były… Skierniewice.

– Do tej pory było tak, że dzieci wykonywały prace w swoim przedszkolu, a następnie nauczyciele wysyłali je na konkurs. Zmieniłyśmy nieco formułę i uczestnicy wykonali prace przed komisją – informuje Dorota Remiszewska, nauczyciel i organizator konkursu z Przedszkola nr 13. – Dowolny był nie tylko temat, ale też miały swobodny wybór materiałów plastycznych, a nawet format pracy – dodaje.

Zanim jednak przedszkolaki zabrały się do dzieła, wysłuchały legendy o powstaniu miasta.

– Z zadaniem poradziły sobie bardzo dobrze. Była to twórcza i kreatywna praca, a dla uczestników zabawa. My, przy tej okazji, przemyciłyśmy im trochę wiedzy o historii Skierniewic – zwraca uwagę nauczycielka.

Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas uroczystej akademii. Była część artystyczna zakończona wielkim pokazem mody, a w roli modelek i modeli goście podziwiali znanych skierniewiczan. Jak na urodziny przystało, nie zabrakło słodkości. Ogromnych rozmiarów tort, który wypełniony był cukierkami, wykonały dzieci.

Wraz z Dorotą Remiszewską przygotowaniem dzieci do części artystycznej oraz samego konkursu zajęły się nauczycielki: Małgorzata Kędziora z Przedszkola nr 13 oraz Sylwia Gosik i Karolina Kowalczyk z Przedszkola nr 4.

Rozstrzygnięcie konkursu „Moje miasto 563 lata już ma…”

Konkursowe jury w składzie: Aleksandra Nagłowska, Beata Więckowska, Alicja Przybyszewska zdecydowało o przyznaniu nagród.

Kategoria 6-latków

I miejsce – Sara Jakubowska (P nr 2)

II miejsce – Alicja Rychlewska (P nr 10)

III miejsce – Katarzyna Wolniewicz (P nr 3)

Kategoria 5-latków

I miejsce – Aleksandra Lach (P nr 8)

II miejsce – Zuzanna Nogowska (P nr 2)

III miejsce – Apolonia Nagórka (P nr 1)

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2823 sekundy